نحوه تشخیص آیفون refurbished از آیفون آکبند | اتاق خبر
کد خبر: 130287
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1394 - 11:29
اتاق نیوز - اپل با بر طرف کردن مشکلات موجود، آنها را مجددا بسته بندی کرده و برای فروش عرضه می کند. معمولا آیفون های Refurbished توسط متخصصان اپل تعمیر می شوند و در بعضی از آن
اتاق نیوز - اپل با بر طرف کردن مشکلات موجود، آنها را مجددا بسته بندی کرده و برای فروش عرضه می کند. معمولا آیفون های Refurbished توسط متخصصان اپل تعمیر می شوند و در بعضی از آنها قطعات جدیدی به جای قطعات معیوب اصلی جایگزین شده است.
هر چند که اپل صحت کارکرد تلفن های refurbished را تضمین می کند، اما ممکن است در بعضی از بازارها خریداران نتوانند تفاوت بین یک دستگاه آکبند و یک دستگاه تعمیر شده (توسط خود اپل) را تشخیص دهند. به این دلیل برخی از فروشندگان این دستگاه ها را به عنوان دستگاه نو به خریداران عرضه می کنند و به گونه ای آنها را معرفی می کنند که انگار یک دستگاه پلمپ شده هستند. اگر دوست ندارید به این شکل سرتان کلاه برود و می خواهید بدانید چطور می توان یک آیفون refurbished را از یک دستگاه آکبند تشخیص داد در ادامه با ما همراه باشید. مرحله اول: روی بسته بندی را به دنبال مهر Apple Certified بررسی کنید این مهر نشان دهنده این نکته است که آیفون مورد نظر مورد آزمایش قرار گرفته و مراحل حل مشکلات آن تحت نظر متخصصین اپل انجام شده و در نهایت اینکه اپل دستگاه را پس از تعمیرات تائید می کند. مرحله دوم: بسته بندی و جعبه آیفون را بررسی کنید معمولا آیفون های refurbished دارای جعبه یا بسته بندی های کاملا سفید رنگ هستند. اگر آیفونی که به دنبال خرید آن هستید جعبه سفید رنگ دارد، یا حتی اصلا جعبه ندارد ممکن است با یک دستگاه refurbished طرف باشید (البته یک نکته دیگر هم وجود دارد و آن سرقتی بودن آیفون در زمانی است که جعبه ای برای آن وجود ندارد. در این صورت ممکن است فروشنده حتی کابل های آیفون را هم در رنگی به جز رنگ سفید به خریدار عرضه کند). مرحله سوم: شماره سریال آیفون را پیدا کنید شماره سریال حاوی اطلاعاتی است که نشان می دهد دستگاهی که با آن روبرو هستید refurbished است یا خیر. اگر آیفون مورد نظر روشن است به Home Screen رفته و روی Settings تپ کنید. در این قسمت ابتدا General و بعد About را انتخاب کنید. در این بخش با تپ کردن روی گزینه Serial Number می توانید شماره سریال دستگاه را مشاهده کنید. اگر آیفون روشن نیست، محفظه قرار گیری سیم کارت را پیدا کنید؛ شماره سریال دستگاه مستقیما بر روی سینی سیم کارت چاپ شده است. اگر آیفونی که در حال خرید آن هستید اورجینال باشد همین شماره سریال پشت جعبه دستگاه نیز چاپ شده است.   مرحله چهارم: شماره سریال را بررسی کنید اعداد موجود در شماره سریال نشان می دهند دستگاه در چه زمانی تولید و ساخته شده است. اگر اولین رقم شماره سریال 5 باشد به این معنی است که آیفون مورد نظر refurbished بوده و توسط اپل تائید شده است (و در نتیجه می توانید مهر Apple Certified را هم پیدا کنید). همچنین باید به سومین رقم شماره سریال نیز توجه کنید. رقم سوم نشان دهنده رقم آخر سالی است که آیفون در آن تولید شده. برای مثال اگر رقم سوم شماره سریال 8 باشد یعنی آیفون در سال 2008 ساخته شده است و اگر رقم سوم 0 باشد آن وقت آیفون در سال 2010 تولید شده. رقم های چهارم و پنجم هم دارای اهمیت می باشند. این عددها نشان دهنده هفته ای از سال هستند که آیفون در آن تولید شده است. برای مثال اگر اعداد چهارم و پنجم 51 باشد یعنی آن دستگاه در اواخر سپتامبر سالی که در آن تولید شده در خط تولید بوده است. البته باید توجه داشته باشید که قدیمی بودن تاریخ ساخت الزاما به معنی refurbished بودن دستگاه نیست و ممکن است تلفن مورد نظر با وجود نو و آکبند بودن مدتی را در قفسه های فروشگاه مشغول خاک خوردن بوده باشد.  
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید