استقرار موج گرما در کشور و هشدار سازمان هواشناسی | اتاق خبر
کد خبر: 130411
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1394 - 15:41
اتاق نیوز - سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای نسبت به گرمازدگی شهروندان از امروز (یکشنبه) تا اواخر هفته، هشدار داد....
اتاق نیوز - سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای نسبت به گرمازدگی شهروندان از امروز (یکشنبه) تا اواخر هفته، هشدار داد.
بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی از امروز تا اواخر هفته به دلیل استقرار موج گرما در اکثر نقاط کشور گرما حاکم خواهد بود. در روز سه‌شنبه 27 مرداد نیز برای سواحل دریای خزر کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود ولی انتظار می‌رود که در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 28 و 29 مرداد مجددا دمای هوا در این منطقه افزایش یابد. از این رو توصیه می‌شود تمهیدات ویژه برای مصرف بهینه انرژی بکار گرفته شود و برای کاهش گرما‌زدگی از فعالیت در فضای باز در اواسط روز اجتناب شود. طبق این اخطاریه، طی سه روز آینده با تقویت جریان‌های جنوبی، رشد ابرهای جوششی طی ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رخ می‌دهد که وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد در پاره‌ای نقاط هرمزگان بویژه شرق این استان، جنوب شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود. همچنین بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، آسمان تهران طی امروز، دوشنبه و سه‌شنبه، صاف، در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 39 و 27 امروز و 40 و 28 درجه سانتیگراد در دو روز آینده خواهد بود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید