جزئیات طرح جامع بوستان ولایت | اتاق خبر
کد خبر: 130629
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1394 - 13:33
اتاق نیوز - مدیر پروژه بوستان ولایت با اشاره به تدوین کلیات طرح جامع بوستان ولایت گفت: انتقال ساختمان شورا به بوستان ولایت قطعی نیست....
اتاق نیوز - مدیر پروژه بوستان ولایت با اشاره به تدوین کلیات طرح جامع بوستان ولایت گفت: انتقال ساختمان شورا به بوستان ولایت قطعی نیست.

علیرضا نادری با اشاره به اینکه کلیات طرح جامع بوستان ولایت تدوین شده است، گفت: قرار است در این فضا بزرگترین مرکز درمانی خاورمیانه که مرکزی تحقیقاتی و درمانی است، ساخته شود که امکان جذب توریست بیمار نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: کشور ایران مرکز جهان تشیع است، بنابراین پیش بینی شده بزرگترین مرکز تشیع در این مکان ساخته شود. همچنین سالن همایش‌های ۵ هزارنفره نیز به همراه ساختمان‌های جانبی و احتمالا هتل نیز در این زمین‌ها احداث خواهد شد.

نادری با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون ماده پنج، ۷۰ درصد از این زمین‌ها فضای سبز و ۳۰ درصد ابنیه بود، گفت: با پیگیری‌های شهردار تهران، فضای سبز این زمین‌ها به ۹۰ درصد افزایش و تنها ۱۰ درصد سطح اشغال پیش‌بینی شده است.

به گفته رئیس پروژه بوستان ولایت، قرار است در این زمین‌ها یک سیتیهال نیز احداث شود که در این ساختمان شیشه‌ای برنامه ریزی شده اعضای شورای شهر و شهرداری نیز حضور داشته باشند. این موضوع در بسیاری از جاهای دنیا رواج دارد و اعضای شورا اگر تمایل داشته باشند می‌توانند در این محل مستقر شوند اما اینکه ساختمان شورای شهر در بوستان ولایت احداث می شود، هنوز پیش‌بینی نشده است.

وی در پاسخ به این پرسش که تمام این ابنیه در همان ۱۰ درصد سطح اشغال ساخته خواهد شد، گفت: تاکید مدیریت شهری، توجه به فضای سبز در پایتخت است و تمام این ابنیه در ۳۰ هکتاری که کمیسیون ماده پنج مصوب کرده، احداث می شود و فضای بسیار مناسبی است.

نادری در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص مشکلاتی که در رابطه با تملک زمین وجود دارد، گفت: بر اساس مصوبه مجلس ۳۰ درصد زمین‌های پادگان‌ها به ناجا و ۷۰ درصد به شهرداری برای ایجاد فضای سبز منتقل خواهد شد. بر اساس تفاهمی که اسفندماه سال گذشته انجام شده قرار است ناجا در برابر این ۳۰ درصد مبالغی دریافت و آن را به شهرداری واگذار کند. همچنین آنها با توجه به بیانات مقام معظم رهبری اصراری به کاربری مسکونی، اداری و تجاری در این زمین‌ها ندارند.

منبع: مهر

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید