حدود 400 کودک طی درگیری‌های یمن کشته شده‌اند | اتاق خبر
کد خبر: 131165
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1394 - 10:15
اتاق نیوز - براساس گزارش جدید آژانس حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف)، از پایان مارس سال جاری میلادی تا کنون نزدیک به 400 کودک در درگیری‌های یمن کشته شده و همین تعداد ...
اتاق نیوز - براساس گزارش جدید آژانس حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف)، از پایان مارس سال جاری میلادی تا کنون نزدیک به 400 کودک در درگیری‌های یمن کشته شده و همین تعداد نیز توسط گروه‌های مسلح به خدمت گرفته شده‌اند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این نخستین هشدار یونیسف در خصوص یمن است؛ جایی که ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی از اواخر مارس سال جاری میلادی در حال جنگیدن با حوثی‌ها است. در این گزارش آمده است، تا یک هفته پیش 398 کودک کشته، 377 کودک توسط گروه‌های مسلح برای این درگیری‌ به خدمت گرفته شده و 3 / 1 میلیون کودک نیز از خانه‌های خود فرار کرده‌اند. گروه‌های حقوق بشر در خصوص اینکه هر دو طرف درگیر قوانین جنگ را نقض کرده و اقدامات لازم را برای حفاظت از غیرنظامیان انجام نمی‌دهند، به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند. در همین حال عفو بین‌الملل از سازمان ملل خواسته تا یک کمیسیون تحقیق را برای بررسی جنایت‌های جنگی ادعا شده تشکیل دهد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید