سهم نیم درصدی ایران از صنعت گردشگری دنیا | اتاق خبر
کد خبر: 131495
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1394 - 21:00
اتاق نیوز - معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از سهم کمتر از نیم درصدی ایران از صنعت گردشگری خبر داد....
اتاق نیوز - معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از سهم کمتر از نیم درصدی ایران از صنعت گردشگری خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، سمیع الله حسینی مکارم ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار داشت: در حال حاضر سهم کشور ایران از صنعت گردشگری و توریسم دنیا کمتر نیم درصد است. وی با اشاره به سفر سالانه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون گردشگر به نقاط مختلف دنیا عنوان کرد: در مجموع میزان درآمد به دست آمده در این حوزه در دنیا بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار است. سهم کمتر از نیم درصدی ایران از صنعت گردشگری دنیا معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه سهم کشور ایران از تعداد گردشگران خارجی سالانه پنج میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است گفت: همچنین میزان درآمد حاصل از صنعت گردشگری برای کشور ۷.۵ میلیارد دلار است. حسینی مکارم ادامه داد: با این اوصاف سهم ایران از صنعت گردشگری دنیا کمتر از نیم درصد است. وی با بیان اینکه هر نقطه از کشور ایران دارای جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری فراوانی است گفت: بیش از ۳۲ هزار اثر تاریخی ثبت شده در کشور وجود دارد و این در حالیست که از این ظرفیت ها آن طور که باید برای رونق اقتصادی کشور استفاده نکرده ایم. معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به ظرفیت های استان لرستان در حوزه گردشگری تصریح کرد: استان لرستان دارای قدمت تاریخی و تمدن بسیار غنی بوده و دارای ویژگی های منحصر فردی در این حوزه است. ویژگی های منحصر به فرد لرستان در حوزه گردشگری حسینی مکارم با بیان اینکه بر اساس اعلام باستان شناسان اولین جایی که بشر شروع به تمدن کرده استان لرستان بوده است گفت: همچنین یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه لرستان کریدور ارتباطی بین فلات مرکزی ایران و بین النهرین بوده است. وی با اشاره به اینکه لرستان پایگاه پلهای تاریخی در کشور محسوب می شود گفت: با این وجود این همه ظرفیت در حوزه گردشگری استان لرستان دارای مشکلات فراوانی از جمله نرخ بالای بیکاری جوانان است. معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تاکید بر لزوم حفظ و نگهداری آثار تاریخی لرستان افزود: در استان لرستان محوطه های تاریخی بسیار عالی وجود دارد که می توانند پشتوانه بزرگی برای رونق حوزه گردشگری استان باشند. حسینی مکارم با بیان اینکه در حال حاضر از شش محور توسعه کشور یک محور به حوزه توسعه گردشگری اختصاص یافته است افزود: این امر نشان از توجه ویژه دولت به این بخش دارد. وی همچنین نوید توسعه و رونق صنعت گردشگری در حوزه گردشگری خارجی، فرهنگی، تاریخی، سلامت و ورزشی کشور را طی سالهای آینده داد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید