ایران به دنبال روابط راهبردی عشق آباد است | اتاق خبر
کد خبر: 131670
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1394 - 12:27
اتاق نیور - بزرگترین نمایشگاه تخصصی ایران در ترکمنستان که تحت عنوان «ایران پروژه -2015» نام دارد، با قرائت پیام رئیس جمهور این کشور عصر دیروز آغاز بکار کرد....

اتاق نیور - بزرگترین نمایشگاه تخصصی ایران در ترکمنستان که تحت عنوان «ایران پروژه -2015» نام دارد، با قرائت پیام رئیس جمهور این کشور عصر دیروز آغاز بکار کرد.

«قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در این پیام که توسط «باتر ارش‏اف» معاون وی قرائت شد، با تاکید بر اهمیت روابط و همکاری‏‌های همه جانبه میان عشق‏‌آباد و تهران،گفت: تعاملات اقتصادی و تجاری میان 2 کشور دوست در حال توسعه و گسترش است و در این زمینه ظرفیت‌های فراوانی در 2 کشور وجود دارد که برگزاری نمایشگاه تخصصی ایران در عشق‏‌آباد، و علاقه‌مندی تجار و صاحبان صنایع ایران برای افزایش حضور در بازار ترکمنستان، گواه بر گفته‌های فوق می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ها میدان معرفی و ارائه توانمندی و آشنایی نزدیک جهت همکاری و تعاملات است،تصریح کرد: شکوه و بزرگی نمایشگاه تخصصی کنونی ایران در واقع از عزم جدی محافل تجاری، صنعتی و خدمات فنی و مهندسی این کشور جهت گسترش مراودات اقتصادی و تجاری با ترکمنستان ،خبر می‌دهد که برای این نمایشگاه موفقیت و دست‏‌آوردهای بزرگی را آرزومندم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نیز طی سخنانی با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و سنتی میان ملت ایران و ترکمنستان، گفت: ایران علاقه‌مند به افزایش چند برابری سطح تعاملات اقتصادی و تجاری با کشور ترکمنستان است.

«محمدرضا نعمت زاده» تصریح کرد: روسای جمهور ایران و ترکمنستان، در تلاش ارتقاع هر چه بیشتر سطح مناسبات میان 2 کشور در عرصه‌های مختلف بخصوص عرصه اقتصادی، تجاری، فناوری ،علمی و فرهنگی ،نانو تکنولوژی و صنعت هوا فضا هستند.

وی افزود: توسعه روابط و همکاری با کشورهای همسایه و منطقه جز اولویت‏‌های مهم دولت تدبیر و امید جمهوری اسلامی ایران است که تهران قصد دارد، روابط راهبردی خود را با عشق‌‏آباد بیش از پیش گسترش دهد.

وزیر صنعت ،معدن و تجارت کشورمان، با اشاره به اینکه نمایشگاه تخصصی ایران در عشق‌آباد نمونه کوچک از توانمندی و دست آوردهای ایران است، گفت: برگزاری نمایشگاه تخصصی ایران در عشق‌آباد و نیز برگزاری نمایشگاه‌های ترکمنستان در تهران و سایر شهرهای ایران موجب آشنایی بیشتر از ظرفیت‏‌های میان 2 کشور خواهد شد.

گفتنی است بزرگترین نمایشگاه تخصصی ایران در قالب یازدهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد به مدت 3 روز با حضور بیش از 100 شرکت ایرانی  و 300 شرکت کننده در محل قصر نمایشگاهی عشق‌آباد، در  مساحت 1900 متر تحت عنوان «ایران پروژه 2015» برگزار می‌شود..

حضور شرکت‌های برتر داخلی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان، تجار و بازرگانان و نخبگان در زمینه‌های نفت، گاز، ساختمان، آب و برق، صنعت اکتشاف و حفاری نفت و گاز، خدمات شهری، فناوری نوین، صنعت خودروسازی، انواع مختلف خدمات فنی و مهندسی، از جمله مهم‌ترین بخش‌های نمایشگاه تخصصی ایران در عشق‌آباد است که در محل قصر نمایشگاهی عشق آباد دائر شده است و پس از مراسم افتتاحیه مقامات عالی رتبه دولت ترکمنستان از جمله معاونین رئیس جمهور، رئیس مجلس، وزرا، روسای سازمان و نهادهای دولتی و اجتماعی، اصحاب رسانه و .. از غرفه های این نمایشگاه بازدید کردند.

منبع : فارس

 
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید