اعزام بزرگترین هیئت تجاری ایران به یونان/ سه بانک ایرانی در آتن شعبه می‌زنند | اتاق خبر
کد خبر: 131876
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1394 - 11:25
اتاق نیوز - دبیرکل اتاق مشترک ایران و یونان با اشاره به اینکه حجم تجارت یک میلیارد و 600 میلیون دلاری ایران و یونان به ۲۴ میلیون دلار کاهش یافته است، از برقراری پرواز مس...
اتاق نیوز - دبیرکل اتاق مشترک ایران و یونان با اشاره به اینکه حجم تجارت یک میلیارد و 600 میلیون دلاری ایران و یونان به ۲۴ میلیون دلار کاهش یافته است، از برقراری پرواز مستقیم به یونان و کاهش دو میلیون تومانی هزینه بلیت تجار از اول مردادماه خبر داد.
مجید موافق قدیری از اعزام بزرگترین هیات تجاری بازرگانان ایرانی تا پایان شهریور به آتن یونان خبر داد و گفت: بازدید از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا و بازدید از دو کارخانه داروسازی این کشور در دستور کار هیات تجاری ایرانی قرار دارد. وی اضافه کرد: همچنین آشنایی با آخرین قوانین جدید اتحادیه اروپا در حوزه GDPو GSP از دیگر برنامه‌های این سفر خواهند بود. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در مورد حجم روابط تجاری دو کشور گفت: تا قبل از شدت گرفتن تحریم‌ها و تا پایان سال 2010 سالانه یک میلیارد و 860 میلیون دلار گردش مالی دو کشور با تراز تجاری مثبت به نفع ایران بود که در زمان تحریم این رقم به طبق آمارهای رسمی به 24 میلیون دلار رسید. وی در پاسخ به اینکه بیشترین حجم کالای صادراتی به یونان شامل چه محصولاتی است گفت: به غیر از نفت، خشکبار، صنایع دستی، فرش، مواد  معدنی مهمترین محصولات صادراتی به یونان محسوب می‌شود. به گفته دبیرکل اتاق مشترک ایران و یونان زیتون، نیکل، روی و پودر آلومینا بیشترین حجم واردات از این کشور به ایران را به خود اختصاص داده‌اند و همچنین در حوزه خدمات فنی مهندسی و ساختمان یونانی‌ها با ایران همکاری‌های مشترکی دارند که نمونه آن ساخت هتلی در جزیره کیش است. وی همچنین از ایجاد خط مستقیم هوایی بین تهران و آتن برای سهولت تردد تجار خبر داد و گفت: از ابتدای مرداد ماه پرواز مستقیم به صورت سه روز در هفته به دو کشور برقرار شده و تجار به جای پرداخت هزینه بلیت سه میلیون تومانی و معطلی یک روزه هزینه یک میلیون تومان و سه ساعت پرواز را می‌پردازند. موافق قدیری همچنین از رایزنی برای ایجاد شعبه سه بانک ایرانی در آتن خبر داد و گفت: پیش از تحریم‌ها بانک صادرات در این کشور شعبه داشت که بسته شد اما برای آن که بتوانیم تا 4 سال آینده گردش مالیمان را با یونان به 3 میلیارد دلار برسانیم این شعب افتتاح شوند.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید