حمایت اولین دموکرات یهودی آمریکا از توافق هسته‌ای | اتاق خبر
کد خبر: 132080
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1394 - 12:37
اتاق نیوز - یک دموکرات یهودی برجسته در آمریکا با اعلام پشتیبانی از توافق هسته‌ای تحرک تازه‌ای به کنگره برای بازبینی این توافق بخشید....
اتاق نیوز - یک دموکرات یهودی برجسته در آمریکا با اعلام پشتیبانی از توافق هسته‌ای تحرک تازه‌ای به کنگره برای بازبینی این توافق بخشید.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جرولد نادلر نماینده دموکرات یهودی در کنگره آمریکا علی رغم مخالفت سناتور چاک شومر دموکرات بانفوذ آمریکایی با توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 حمایت خود را از این توافق اعلام کرد. شومر و نادلر هر دو نمایندگان نیویورک هستند. این نماینده دموکرات یهودی در حالی از توافق پشتیبانی کرده است که دیگر اعضای یهودی هیات نیویورک در کنگره با توافق هسته‌ای مخالف هستند. نادلر با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت خود گفت: من تمام مسئولیت‌هایم را به عنوان یک عضو کنگره و یک آمریکایی یهودی که هم دموکرات است و هم یک پشتیبان قوی اسراییل برای بررسی این مساله در نظر گرفته و به این نتیجه رسیده‌ام که این توافق بهترین فرصت را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در اختیار ما قرار می‌دهد. به گزارش آسوشیتدپرس این نماینده دموکرات که اولین یهودی قانونگذاری است که از توافق حمایت می‌کند هفته گذشته نامه‌ای را از دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در دفاع از توافق هسته‌ای دریافت کرد. کنگره آمریکا قرار است در ماه سپتامبر پس از یک مهلت 60 روزه برای بررسی توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی که در اواسط ماه ژوئیه در وین حاصل شد، رای گیری خواهد کرد. هم زمان که به زمان این رای گیری نزدیک می‌شویم گمانه زنی‌ها درباره‌ مخالفت یا حتی موافقت کنگره با این توافق افزایش یافته است. رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است در صورت مخالفت قانون‌گذاران با توافق هسته‌ای آن را وتو خواهد کرد. همچنین نانسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان هفته گذشته قویا از توافق پشتیبانی کرد و گفت: که حامیان دموکرات این توافق رای کافی برای حفظ وتوی رئیس جمهور را در اختیار دارند. بر اساس این گزارش،‌ تعداد دموکرات‌های مجلس نمایندگان که از توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند به 60 تن رسیده است در حالیکه تنها چندتن با آن مخالفت کرده‌اند. غرب به رهبر آمریکا و رژیم صهیونیستی در سالهای اخیر با تکیه بر ادعایی بی اساس مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال کرده است که اکنون با توجه به توافقی که میان ایران و گروه موسوم به 1+5 شامل پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آسان حاصل شده قرار است در ازاء محدودیت برنامه هسته‌ای تهران لغو شود. این کشورها در حالی این ادعاها را مطرح می‌کنند که ایران همواره تاکید می‌کند فعالیت‌های هسته‌ای‌اش ماهیت کاملا صلح آمیز دارد و سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی کشورمان هیچ جایگاهی ندارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید