سال تحصیلی ۱.۳ میلیون کلاس اولی آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 144002
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1394 - 10:33
جشن شکوفایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار کلاس اولی در سراسر کشور برگزار شد و زنگ آغاز سال تحصیلی با حضور وزیر آموزش و پرورش در دبستان حضرت زهرا(س) به صدا در آمد....
جشن شکوفایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار کلاس اولی در سراسر کشور برگزار شد و زنگ آغاز سال تحصیلی با حضور وزیر آموزش و پرورش در دبستان حضرت زهرا(س) به صدا در آمد.
به گزارش اتاق نیوز، جشن شکوفه‌های یک میلیون و ۳۰۰ هزار کلاس اولی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

امروز جشن شکوفه‌ها با حضور وزیر آموزش و پرورش در دبستان خیرساز پسرانه حضرت زهرا مرضیه (س) در حال برگزاری است.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به ورود یک میلیون و ۳۰۰هزار دانش‌آموز به پایه اول ابتدایی، گفت: با ۳۳۰ هزار کلاس درس با بیش از هفت میلیون دانش‌آموز دوره ابتدایی، سال تحصیلی ۹۵-۹۴ آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه معلمین نقش اصلی در تعلیم و تربیت دارند، تصریح کرد: هر چه ارتباط مربیان و اولیا با هم بیشتر باشد، هماهنگی بین خانه و مدرسه نیز بیشتر می‌شود، چرا که سرمایه اصلی خانواده‌ها، فرزندان هستند و فرزندان آینده‌سازان ایران اسلامی می‌باشند.

فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش وظیفه خود می‌داند تا از این سرمایه‌ها به خوبی صیانت کند، گفت: امروز شاهد افتتاح و برگزاری جشن شکوفه‌ها هستیم و مدرسه حضرت زهرا مرضیه(س) توسط یکی از خیرین با مشارکت وزارت آموزش و پرورش احداث شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ تحصیل خواهند کرد، گفت: دانش‌آموزان در ۱۰۵ هزار مدرسه با تلاش یک میلیون معلم و فرهنگی، سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.

وی درباره خاطره اولین روز سال تحصیلی خود، گفت: در زمان ما خیلی اولیا درگیر فرزندان نبودند، الان شاهدیم همه پدر و مادرها حضور دارند. معلم کلاس اول بنده یک خانم مهربان و پرتلاش بود و مدیون همه معلمان به خصوص معلم کلاس اول خود هستم.

منبع : مهر

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید