Performancing Metrics

انتخاب خیرخواه ترین زن ایرانی از سوی مجله وال استریت | اتاق خبر
کد خبر: 146048
تاریخ انتشار: 6 مهر 1394 - 13:31
فکر می‌کنم دیگر همه ما با موسسه محک و حمایتهای پایان ناپذیرش از کودکان سرطانی آشنا باشیم.اما تا به امروز به این موضوع فکر کرده اید که این موسسه غیر دولتی چگونه و توسط...
فکر می‌کنم دیگر همه ما با موسسه محک و حمایتهای پایان ناپذیرش از کودکان سرطانی آشنا باشیم.اما تا به امروز به این موضوع فکر کرده اید که این موسسه غیر دولتی چگونه و توسط چه کسی پایه گذاری شد؟
به گزارش اتاق نیوز سعیده قدس نویسنده چندین کتاب،موسس و پایه گذار موسسه محک است. او در سال ۲۰۰۸ از سوی مجله وال استریت به عنوان ۵۰ زن برتر جهان انتخاب شد.   سعیده قدس متولد گلابدره و در خانوادی فرهنگی متولد شد اما اوج جوانی پدرش را از دست داد و به عنوان زنی مستقل و محکم به زندگی خود ادامه داد تا آنکه در رشته جغرافیا شروع به تحصیل در دانشگاه کرد.ازدواج کرد و صاحب فرزند پسری بنام مهباد و بعد از آن دختری به نام کیانا شد و در واقع نقطه شروع همه انگیزه ها کیانا بود. وقتی دکترها مشکوک به وجود غده ای در کلیه کیانا دو ساله شدند. مدت درمان کیانا در بیمارستان دیدن اتفاقات اطراف و رنج های پدر و مادر فرزندان کوچک بیمار همه و همه به قول خود خانم قدس این اتفاقات سبب شد:
” باعث شد از نقطه ای به بعد دیگر خودم را نسبت به مادر تخت کناری مسئول می دیدم یا اگر می دیدم پدری در سالن نشسته و گریه می کند نمی توانستم بی خیال بروم سوار ماشینم بشوم. بعد می دیدم با همه عصبانیت و هیجان وتوقعات و التهابی که من دارم چقدر دیگران آرامند.”
  Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-11-12 07:56:18Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com جرقه تاسیس محک خانم قدس در سال ۱۳۵۷ به خاطر شغل همسرش در وزارت امور خارجه به آلمان رفت، در آلمان بود که با انجمنی آشنا شد که برای حمایت از پدر و مادرهایی که بچه های مبتلا به سرطان دارشتند تشکیل شده بود، بعد از آن بود که متوجه شد کاملا جای چنین انجمنی در ایران خالیست. مقدمات ثبت محک را با همراهی و راهنمایی دوستان و اقوام و پزشکان معالج کیانا فراهم کرد. دو سال درگیر کار ثبت بود اما با وجود همه سختی ها خانم قدس می گویند: بعد از دو سه سال فهمیدیم محک بر پایه نیازهای واقعی شکل گرفته مسیر خودش را پیدا می کند. چون هم نیاز واقعی بود ، هم یک درک درست از مشکل وجود داشت.   تعریف زندگی از زبان خانم سعیده قدس زندگی برخلاف آن چه در اشعار آمده ، پدیده ای است که بار سختی هایش خیلی بیشتر از شادی ها ست. سختی به معنی رنج نیست. هر چیزی در زندگی قیمت دارد. اصل زندگی کار و تلاش است و تا سختی نکشیم شادی ها رنگ و بویی نخواهد داشت. هم در مذهب هم در ادبیات ، تنها چراغی که راهمان را روشن می کند صبوری است. منبع بانوکا    
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید