Performancing Metrics

ایران دارای کمترین ریسک سرمایه گذاری در خاورمیانه | اتاق خبر
کد خبر: 148164
تاریخ انتشار: 11 مهر 1394 - 08:56
وزیر راه و شهرسازی با بیان آنکه ایران در منطقه خاورمیانه کمترین ریسک سرمایه گذاری را در حال حاضر دارد، گفت: مشارکت بخش خصوصی در حوزه زیرساخت در جمهوری اسلامی ایران کا...

وزیر راه و شهرسازی با بیان آنکه ایران در منطقه خاورمیانه کمترین ریسک سرمایه گذاری را در حال حاضر دارد، گفت: مشارکت بخش خصوصی در حوزه زیرساخت در جمهوری اسلامی ایران کاملا تجربه شده و اراده دولت نیز در این مشارکت روشن است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی افزود: در ایران در حوزه زیرساخت یک تجربه طولانی در مشارکت بخش خصوصی و بانک ها برای ساخت آزادراه های کشور داریم که تجربه بسیار موفقی بوده و اخیرا این مشارکت به ساخت بنادر، پس کرانه های بنادر، فرودگاه ها و راه آهن نیز تسری پیدا کرده است، بنابراین مشارکت بخش خصوصی در حوزه زیرساخت در جمهوری اسلامی ایران کاملا تجربه شده و اراده دولت نیز در این مشارکت روشن است. آخوندی گفت: قطعا ایران در منطقه خاورمیانه کمترین ریسک سرمایه گذاری را در حال حاضر دارد و بخش خصوصی ایران و بخش خصوصی جهان در یک رقابت تنگاتنگ و هم آور رقابتی می توانند در این پروژه های بزرگ سرمایه گذاری شرکت کنند که از منافع آن هم جمهوری اسلامی ایران و هم سرمایه گذاران بهره مند می شوند. علی نورزاد مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز گفت: بر این باوریم که شرکای اقتصادی ما با اطمینان کامل باید سود پروژه های قابل سرمایه گذاری خود را حاصل کنند لذا در این رابطه دولت جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی تضمین های لازم را در نظر گرفته است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید