اولين ميزتخصصي صادرات سيمان از خوزستان به عراق برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 148701
تاریخ انتشار: 12 مهر 1394 - 11:22
اولين ميزتخصصي "سيمان" بامحوريت برسي مشكلات و موانع صادرات سيمان از خوزستان به كشور عراق توسط اتاق اهواز برگزار مي شود....

اولين ميزتخصصي "سيمان" بامحوريت برسي مشكلات و موانع صادرات سيمان از خوزستان به كشور عراق توسط اتاق اهواز برگزار مي شود.

به گزارشاتاق نیوز به نقل از اتاق اهواز شهلا عموری رئیس اتاق اهوازگفت:حجم وسيعي از صادرات خوزستان از مبادي رسمي شامل سيمان و ديگر اقلام مصالح ساختماني است كه توسعه و افزايش صادرات اين محصولات نيازمند توجه ويژه است.

عموري ادامه داد: در دوره هشتم فعاليت هیئت نمايندگان اتاق بازرگاني اهواز نگاه خوبي به حل مشكلات و برگزاري ميزهاي تخصصي وجود دارد.

وی افزود: در شش ماهه اول سال جاري ميزهاي تخصصي كشورهاي عراق، عمان و محصولاتي همچون شيلات و خرما توسط اتاق بازرگاني اهواز و باحضور مسئولان استاني، ملي و... برگزار شد و نتايج خوبي درپی داشت.

رئیس اتاق اهواز با اشاره به افزایش تعرفه واردات سیمان در عراق از 5 به 40 درصد و کاهش صادرات آن به این کشور تصریح کرد: در اولين ميز تخصصي سيمان مشكلات اين صنعت را در بعد داخلي و خارجي بررسي و تصميمات خوبي گرفته خواهد شد.

وي اقدام دولت عراق در افزايش تعرفه واردات سيمان را حمايت از توليد داخل نام برد و گفت: هم اكنون حدود 70 درصد کارخانه‌های تولید سیمان در این کشور به بهره‌برداری رسیده اند و وزارت صنایع عراق موانع تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای را برای واردات سیمان درنظر گرفته است.

عموری همچنين با تاكيد بر اين مطلب كه در صورت بهبود اوضاع امنيتي و از سرگيري ساخت وساز و احداث پروژه هاي عمراني در كشور عراق، تقاضا براي سيمان مرغوب و با كيفيت بيشتر خواهد شد ، تصريح كرد: هم اكنون تولیدکنندگان سیمان در ساير بخش‌هاي عمومی، دولتی و خصوصی بیش از هر زمان ديگر نیازمند تعاون ،تعامل، همفکری و برنامه‌ریزی جهت حضور پرقدرت در بازارهاي جهاني و به خصوص بازار عراق هستند كه اتاق اهواز به‌عنوان پارلمان و صداي بخش خصوصي آماده هرگونه همكاري ، پيگري و حل مشكلات است.

عضو هیئت نمايندگان اتاق ايران با بيان اينكه سازمان توسعه تجارت ايران توجه ويژه اي به ميزهاي تخصصي دارد، افزود: از آنجایی که عراق بازار خیلی خوبی برای کشور ما است، از دست دادن این بازار روند صادرات ما را کند می‌کند و تدام ان امر با عث مي شود ديگر رقيبان تجاري جاي ما را بگيرند. وی با بیان اینکه سیمان توليد شده در استان خوزستان به دلیل کیفیت بالا قدرت رقابت‌پذیری خوبي در بازارهای جهانی دارد، خاطرنشان کرد:صادرات سيمان ارزش افزوده خوبي براي فعالان بخش خصوصي دارد كه اميدواريم در اين ميز تخصصي بتوانيم راهكارهاي خوبي براي خروج از وضعيت فعلي بينديشيم.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید