جذب تقاضا با تنوع طرح‌های خرید | اتاق خبر
کد خبر: 149357
تاریخ انتشار: 13 مهر 1394 - 10:52
در حالی که خودروسازان داخلی با رکود موجود در بازار دسته و پنجه نرم می‌کنند، شرکت‌های واردکننده خودروهای خارجی با ارائه طرح‌های متنوع و فروش اقساطی با شرایط بسیار م...

در حالی که خودروسازان داخلی با رکود موجود در بازار دسته و پنجه نرم می‌کنند، شرکت‌های واردکننده خودروهای خارجی با ارائه طرح‌های متنوع و فروش اقساطی با شرایط بسیار مناسب قصد دارند، رقابتی تازه در بازار خودرو ایران رقم بزنند.

با تشدید رکود شکل گرفته در بازار خودرو تب ارائه طرح‌های فروش از سوی شرکت‌های داخلی و خارجی اوج گرفته، اما آن‌طور که به‌نظر می‌رسد برخی شرکت‌های واردکننده با ارائه طرح‌های بهتر قصد دارند با جذب تقاضای موجود در بازار گوی سبقت را از رقبای خود بربایند؛ به‌طوری‌که آنها با در نظر گرفتن پیش پرداختی بسیار مناسب و همسو با قیمت خودروهای داخلی قصد دارند، تقاضای موجود در بازار را به سمت خرید خودروهای خود روانه کنند. این موضوع در حالی است که بسیاری از مشتریان نسبت به خودروهای تولید داخل انتقاد دارند. در این شرایط شرکت‌های واردکننده خودرو با پیشنهادهای بسیار وسوسه‌برانگیز قصد دارند که از وضعیت فعلی بازار و گلایه‌های مشتریان بهترین استفاده را ببرند و برهمین اساس شرایط فروشی را طراحی کرده‌اند که از یک سو منطبق با خواست مشتریان مبنی‌بر خرید یک خودروی باکیفیت خارجی است و از سوی دیگر شرایط پیش پرداخت و اقساط ماهانه آن به‌‌گونه‌ای است که از توان مشتری ایرانی خارج نیست. براساس برخی از طرح‌های ارائه شده، مشتریان می‌توانند قیمت کل یک خودروی داخلی را به‌عنوان پیش پرداخت یکی از برندهای حاضر در ایران، بپردازند و با پرداخت اقساط ماهانه بسیار مناسب یک خودروی خارجی خریداری کنند. خودروهایی که براساس خواست مشتریان ایرانی است؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که بازار خودروی کشور با شرایط فروش ویژه وارد‌کنندگان و تولید‌کنندگان خودروهای چینی وارد رقابت تازه‌ای شده است، رقابتی که کار را برای داخلی‌ها کمی دشوار کرده است.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید