عربستان یکبار دیگر قیمت نفت خود را کاهش داد | اتاق خبر
کد خبر: 149382
تاریخ انتشار: 13 مهر 1394 - 09:27
مجله وال استریت ژورنال اعلام کرد: عربستان سعودی روز یکشنبه (دیروز) در پاسخ به کاهش قیمت ماه گذشته رقبای خلیج فارسی، بهای نفت خود را بشدت کاهش داد....

مجله وال استریت ژورنال اعلام کرد: عربستان سعودی روز یکشنبه (دیروز) در پاسخ به کاهش قیمت ماه گذشته رقبای خلیج فارسی، بهای نفت خود را بشدت کاهش داد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از وال استریت ژورنال، با توجه به اینکه تولید نفت آمریکا با وجود کاهش قیمت ها، همچنان در حال افزایش است، اعضای اوپک برای سهم گیری از افزایش اخیر تقاضای نفت در آسیا، با هم در رقابت هستند. شرکت نفت دولتی عربستان سعودی، آرامکو، در فهرست رسمی قیمت هایی که برای مشتریان ارسال کرد، قیمت نفت سبک تحویلی به آسیا را 1.7 دلار در هر بشکه کاهش داد. در نتیجه، این کشور قیمت نفت خود را 1.6 دلار در هر بشکه ارزانتر از نفت پایه دوبی به مشتریان آسیایی عرضه می کند. قبلا، قیمت نفت عربستان سعودی تنها 10 سنت ارزانتر از نفت پایه دوبی بود. آرامکو همچنین، قیمت نفت سنگین خود را دو دلار در هر بشکه برای خاور دور و 30 سنت در هر بشکه برای آمریکا کاهش داد. این اقدام پس از آن انجام شد که ایران و عراق و دیگر کشورهای نفتی خاورمیانه، ماه گذشته، قیمت های رسمی خود را در مقایسه با قیمت نفت عربستان سعودی به طور چشمگیری کاهش دادند.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید