ارائه الکترونیکی استعلام های مالیاتی از 17 مهر ماه | اتاق خبر
کد خبر: 150470
تاریخ انتشار: 15 مهر 1394 - 11:06
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: سازمان امور مالیاتی کشور از 17 مهر ماه، پاسخ استعلام ها را در شهر تهران بصورت الکترونیکی با یک کد 12 رقمی ارائه می دهد....

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: سازمان امور مالیاتی کشور از 17 مهر ماه، پاسخ استعلام ها را در شهر تهران بصورت الکترونیکی با یک کد 12 رقمی ارائه می دهد.

جلسه هم اندیشی کانون سردفتران و دفتریاران اداره کل ثبت استان تهران با حضور محمدرضا دشتی اردکانی رییس کانون سردفتران و دفتریاران، میرصادق سعادتیان مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران، اعضای هیات مدیره کانون، سردفتران و دفتریاران استان تهران و روسای واحدهای ثبتی استان در کانون سردفتران برگزار شد. محمدرضا دشتی اردکانی رییس کانون سردفتران و دفتریاران ضمن تسلیت درگذشت زائران ایرانی در حادثه منا گفت: امیدواریم هرچه زودتر، از خبر سلامتی همکار عزیزمان عبدالله خادمی نایب رئیس جامعه سردفتران و دفتریاران آذربایجان غربی که در این حادثه مفقود شده، مطلع شویم. دشتی اردکانی در ادامه  با بیان اینکه از 17 مهر ماه، پاسخ استعلام های سازمان امور مالیاتی کشور بصورت الکترونیکی ارائه می شود، گفت: طبق توافقی که با وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان امور مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران صورت گرفت، از 17 مهر ماه پاسخ استعلام دارایی در سامانه ثبت آنی بصورت الکترونیک با یک کد 12 رقمی ارائه می شود. وی با بیان اینکه تا اول آذر ماه استعلامات دارایی در شهر تهران بصورت الکترونیکی و در موارد استثناء بصورت سنتی پاسخ داده می شود، افزود: امیدواریم پس از بررسی زیرساخت های لازم، تا پایان سال استعلام ها و پاسخ آن بصورت الکترونیکی انجام شود. به گفته دشتی اردکانی، تمام زیرساخت های لازم برای الکترونیکی کردن استعلام ها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آماده است و منتظر اعلام سازمان های دیگر درخصوص آماده بودن زیرساخت های آنها هستیم.

 تاکید بر همکاری اداره کل ثبت استان تهران با کانون سردفتران مدیرکل ثبت استان تهران همچنین ضمن ابراز خرسندی از حضور در جلسه پرسش و پاسخ حقوقی سردفتران استان تهران که هر هفته روزهای یکشنبه در محل کانون برگزار می شود، به همفکری و همدلی دو نهاد اشاره کرد و گفت: با توجه به سال همدلی و همزبانی مثل سنوات گذشته، با مدیران ثبتی استان تهران، برای برخی از اموری که نیاز به همفکری و مشورت با سران دفاتر اسناد رسمی دارد در خدمت شما هستیم تا در حد توان بتوانیم، ابهامات و اختلاف نظرهای احتمالی را در این جلسات رفع کنیم. سیدصادق سعادتیان همکاری و همدلی سردفتران اسنادرسمی با اداره کل ثبت استان تهران را یادآور شد و افزود: همکاری دوجانبه منجر به موفقیت در اجرای طرح های ملی، استانی و سازمانی شده و اگر این همکاری نبود بطور قطع امروز در خدمات الکترونیکی ثبت آنی و ارتباط الکترونیکی دفاتر اسنادرسمی موفق نبودیم. وی با بیان اینکه پاسخ استعلامات نسبت به اوایل بهتر شده، اما همچنان راضی کننده نیست، گفت: با برنامه ریزی انجام گرفته، استعلامات روزی سه بار کنترل می شود و اگر ابهامی نداشته باشد حداکثر سه روز کاری پاسخ استعلام ها ارسال می شود. به گفته سعادتیان، متصدیان استعلامات، اسناد مالکیتی را که مشمول طرح تعویض سند مالکیت می شود، استعلام نکنند. مدیرکل ثبت استان تهران به سه پل ارتباطی متقاضیان با اداره کل اشاره کرد و افزود: برای ارتقای کار و امور اداری ایمیل من، ایمیل معاونان و شماره پیامک اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران پل های ارتباطی برای شنیدن و پیگیری امور است. وی به پیشخوان پذیرش سند مالکیت در دفاتر اسناد رسمی اشاره کرد و گفت: پیشتر با ایجاد باجه های پستی و ارسال مرسولات، سند مالکیت درخواستی توسط متقاضیان در ادارات ثبت درخواست می شد و ادارات ثبت سند را تولید و ارسال می کردند، اما اکنون در حوزه ثبت کن بصورت پایلوت با چند دفترخانه تعامل انجام شده و پذیرش که قبلا توسط پست انجام می شد در اختیار دفاتر اسناد رسمی قرار گرفته است. به گفته وی، طبق توافق صورت گرفته با اداره پست، در جلسه شورا مصوب شد که از اول آذر ماه، درخواست کنندگان سند مالکیت به دفاتر پایلوت هدایت شوند. سعادتیان ضمن تشکر از رئیس کانون سردفتران و دفتریاران به خاطر دفاعیاتی که در حوزه شورای سیاستگذاری و شورای فناوری داشته، افزود: تنها طرحی که در اولین جلسه شورای فناوری با حداقل چالش بین ادارات ثبت و دفاتر اسناد رسمی ایجاد شد، ارسال ارتباط الکترونیکی دفاتر اسناد رسمی و ادارات مناطق ثبتی بود که به صورت پایلوت صورت گرفت.. وی به دادگاه انتظامی سردفتران نیز اشاره کرد و گفت: با رعایت چند نکته و کمی دقت نظر می توانیم این دادگاه را تعطیل کنیم. به گفته سعادتیان، تلاش بر این است که آمار فیزیکی و دستی را حذف کنیم و تا وقتی این اقدام صورت نگرفته، مجبور به کنترل هستیم. مدیرکل ثبت استان تهران برگزاری جلسات پرسش و پاسخ حقوقی درمورد مسایل سردفتری در کانون سردفتران را امری بسیار پسندیده برشمرد و با قدردانی از سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی در یاری رسانی به مردم با وجود همه مشکلات مالی و مسایل موجود، آنان را دارای علم، تخصص و آگاهی لازم دانست و خواستار تعامل و همکاری هر چه بیشتر واحدهای ثبتی و دفاتر اسناد رسمی شد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید