نشستی برای بررسی و آسیب شناسی قانون رفع موانع تولید | اتاق خبر
کد خبر: 150993
تاریخ انتشار: 15 مهر 1394 - 16:54
نشست هم اندیشی بررسی و آسیب شناسی قانون رفع موانع تولید با حضور فعالان اقتصادی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری استان گلستان به میزبانی اتاق گ...

نشست هم اندیشی بررسی و آسیب شناسی قانون رفع موانع تولید با حضور فعالان اقتصادی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری استان گلستان به میزبانی اتاق گرگان برگزار شد.

 رمضان بهرامی رئیس اتاق بازرگانی گرگان در این جلسه بیان داشت: اتاق بازرگانی گرگان با عنایت به مشکلات پیش رو تولید کنندگان، برگزاری این نشست ها را  بسیار موثر و کارگشا دانسته و اشاره کرد در این جلسات بیان راه کارهای رفع موانع تولید مورد توجه خواهد بود.

 رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی گرگان ادامه داد:دولت مردان کشور به مشکلات اقتصادی اشراف داشته و با بیان راه حل از سوی تولید کنندگان و متخصصان قطعا در رفع آن تلاش خواهند کرد.

وی اظهار داشت: نگهداری واحد های تولیدی و صنعتی از ایجاد سرمایه گذاری و اجرای طرح مهمتر بوده، لذا باید در پی حفظ طرح های اجرا شده در سنوات گذشته ارتباط بخش خصوصی و دولت تقویت گردد.

بهرامی افزود: با توجه به شکننده بودن فضای کسب و کار، این موضوع باید مورد بررسی و حمایت بیشتری قرار گیرد زیرا در صورت ادامه با مشکلات اساسی روبرو خواهیم شد .

مرگدری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری استان گلستان کفت: رویکرد این کارگروه معطوف به تعیین و تدوین راهکار هایی باشد که بتوان از  طریق قوانین موجود و شناخت قوانین مزاحم وضع را به مطلوب تغییر دهیم.

وی در خاتمه ابعاد فعالیت کمیته ماده 76 را به شرح ذیل بیان کرد: شناسایی قوانین، مقررات و بخشنامه‌های مخل تولید و سرمایه‌گذاری در ایران ، قوانین و مصوبات و بخشنامه‌های مزاحم ، خلاء قانونی ، اجرای نادرست یا ناقص قوانین ، پیشنهاد اصلاح قوانین و مقررات ، ارتقاء امنیت اقتصادی، حقوق مالکیت و حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید و صادرات و اشتغال ، چگونگی کاهش قیمت تمام‌شده کالاها و خدمات در ایران ، ارتقاء کیفیت و رشد تولید ،موارد مربوط به سرمایه‌گذاری و تولید و استفاده بهینه از سرمایه‌گذاریها و ظرفیتهای موجود ، نظرخواهی مستمر از تشکل های تولیدی و صادراتی سراسر کشور ، بررسی و پردازش مشکلات و خواسته‌های آنها و یا اصلاح یا تدوین پیش نویس قوانین و مقررات تهیه گزارش ها و راهکار ها در قالب پیشنهاد.

منبع: اتاق گرگان

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید