برنامه‌ریزی برای افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت | اتاق خبر
کد خبر: 151006
تاریخ انتشار: 15 مهر 1394 - 16:59
منصور معظمی معاون برنامه ریزی وزیر نفت و رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران از برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت طی برنامه ششم می گوید....

منصور معظمی معاون برنامه ریزی وزیر نفت و رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران از برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت طی برنامه ششم می گوید.

وزارت نفت خود را برای دوران پس از تحریم مهیا می کند و برنامه هایی برای افزایش صادرات و تولید نفت طراحی کرده است.

معاون برنامه ریزی وزیر نفت از افزایش یک میلیون بشکه ای صادرات نفت در فاصله زمانی شش ماه پس از لغو تحریم ها خبر داده است.

منصور معظمی در مورد برنامه های این وزارتخانه در راه افزایش ظرفیت تولید نفت نیز گفت: افزایش 500 هزار بشکه  ای صادرات نفت پس از لغو تحریم و پس از آن افزایش مجدد 500 هزار بشکه ای صادرات در فاصله شش ماهه در دستور کار است که اين كار با ظرفيت‌هاي فعلي توليد نفت در كشور انجام خواهد شد اما براي پس از آن نياز به برنامه افزايش ظرفيت توليد داريم.

معاون وزیر نفت ادامه داد: برنامه ريزي برای افزایش ظرفیت تولید در وزارت نفت صورت گرفته است و این موضوع اولویت دومی است که پس از افزایش صادرات برای دوران پس از تحریم در نظر داریم.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران افزود: می دانیم که یکی از مشخصه های قدرت در صنعت و بازار نفت، ظرفیت بالا در تولید است. اگر بخواهیم در اوپک یا در بین کشورها و شرکت های تولیدکننده نفت در جهان جایگاه و نقشی داشته باشیم و به عنوان مثال بازیگر یا بازیگردان باشیم، باید توان و ظرفیت تولید بالايي داشته باشیم. بنابراین استراتژی دوم ما در وزارت نفت این است که ظرفیت تولید نفت خام را بالا ببریم.

معظمی در مورد جزئیات این برنامه گفت: برنامه داريم تا علاوه بر این که حفظ وضع موجود را دنبال می کنیم به این معنی که توان فعلي تولیدمان را نگه داریم، در طول برنامه ششم توسعه حدود 740 هزار بشکه که حتی تا یک میلیون بشکه نيز قابل افزایش است، به ظرفیت تولید اضافه کنیم.

معاون برنامه ریزی وزیر نفت تاکید کرد: افزایش ظرفیت تولید به معنای تولید نیست. بلكه برنامه داريم در اين مدت توان توليد خود را به ميزاني كه اشاره كردم، افزايش دهيم.

منبع: اتاق تهران

 
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید