تدابیری جهت حمایت از کشاورزی اتخاذ شود | اتاق خبر
کد خبر: 151826
تاریخ انتشار: 16 مهر 1394 - 11:30
به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان: کمیسیون کشاورزی با حضور معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی و رئیس کمیسیون کشاورزی اتا...

به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان: کمیسیون کشاورزی با حضور معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی و رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران برگزار شد.
عباس کشاورز معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: کشاورزی کشور با مشکلاتی اساسی از قبیل :پایین بودن بهره بری ، تکنولوژی و عدم سرمایه گذاری روبرو می باشد. وی افزود: ضمن اینکه بخش کشاورزی رسالت پایداری منابع را عهده دار است ، سرمایه گذاری یکی از آیتم های فراموش شده بخش کشاورزی بوده ، که سهم آن در سرمایه کشور کمتر از 5.5 درصد می باشد کشاورز افزود: از اسفند ماه سال 92 تا به امروز قیمت سیب زمینی در عمده فروشی تغییری نداشته در صورتی که هزینه ها رو به افزایش است ، لذا پیگیری ها جهت یارانه سیب زمینی انجام شده و دولت نیز بر این موضوع متمرکز می باشد، همچنین در برخی محصولات دیگر شرایط مشابه وجود دارد و تولید کنندگان پیرو عرضه این محصولات به کشور لطف می نمایند. معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: یکی از آسیب ها ، عرضه کالای خام می باشد که بیشترین ضربه را به تولید کنندگان خواهد زد که راهکار این موضوع ورود به صنعت بوده لذا موجب می شود قدرت چانه زنی تولید کننده در بازار افزایش یابد. وی افزود: از فضا های کسب و کار درخواست داریم آسیب ها را شناسایی کرده ، جهت پیگیری و مدیریت آن به ما انتقال دهند. کشاورز اظهار داشت : دولت بسیار جدی از بخش خصوصی دفاع میکند و آمادگی کامل جهت ارتباط با این بخش را دارد. احمد صادقیان رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران طی این جلسه عنوان کرد:سیاست دولت در بحث های مختلف تاثیر گذار خواهد بود، لذا باید تدابیری جهت حمایت از بحث کشاورزی و بهره بری بیشتر اندیشیده شود. وی به بحث قاچاق اشاره کرد و تاکید کرد: این موضوع یکی از مشکلات اساسی می باشد که ضربه شدیدی به اقتصاد و حوزه کشاورزی وارد میکند ، لذا راه حل ها از سوی مسولین کار گشا خواهد بود. صادقیان اضافه کرد: در بحث تعرفه های ترجیهی باید تعامل و برنامه ریزی دقیق صورت گیرد ، زیرا اختلاف تعرفه موجب آسیب شدید به صادرات می باشد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید