توضیح سازمان حج در خصوص آمار جانباختگان و مجروحان منا | اتاق خبر
کد خبر: 151997
تاریخ انتشار: 16 مهر 1394 - 20:00
سازمان حج و زیارت اعلام کرد: آمار ارائه شده از فاجعه منا بر اساس اطلاعات مستند درج شده از زائران در بانک های اطلاعاتی سازمان حج ارائه شده که این آمار مستند و مبتنی بر و...
سازمان حج و زیارت اعلام کرد: آمار ارائه شده از فاجعه منا بر اساس اطلاعات مستند درج شده از زائران در بانک های اطلاعاتی سازمان حج ارائه شده که این آمار مستند و مبتنی بر واقعیت است.
سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: از آنجایی که از ابتدای روند سپرده گذاری زائران در بانک ها و  ثبت نام آنان در کاروان های حج آخرین اطلاعات و مشخصات آنان در بانک های اطلاعاتی این سازمان درج می گردد، در خصوص وقوع حادثه منا نیز بر اساس اطلاعات کاروان ها و زائران هر کاروان آمار مفقودین و جان باختگان حادثه منا اعلام شده است که این آمار مستند و مبتنی بر واقعیت است. دراین اطلاعیه آمده است: از آنجایی که این سازمان از ابتدای وقوع حادثه تلخ منا آمار مجروحین، مفقودین و جان باختگان را در حین حادثه و از محل وقوع آن گزارش می داد، بعد از وقوع حادثه کمیته اطلاعات و آمار ستاد بحران نیز در کنار کمیته های شناسایی و امداد مستقر شد و آخرین وضعیت آمار را لحظه به لحظه و با پیگیری وضعیت زائران تطابق داد تا کوچکترین خطایی در ارائه اسامی زائران و مشخصات آنان وجود نداشته باشد. به منظور ارائه آمار متقن از حادثه دیدگان این آمار بارها از لحظه وقوع حادثه پالایش شد همچنین چندین بار مدیران کاروان های حج از ابتدای وقوع حادثه ملزم به ارائه آمار حادثه دیدگان و مفقودین کاروان خود شدند. مرکز پزشکی حج و زیارت نیز در کنار حضور فعال و مخلصانه در عملیات امدادرسانی به زائران آمار مصدومین و مجروحین حادثه را از همان ابتدای وقوع حادثه بر اساس مستندات گزارش می داد. در پایان اعلام می گردد: آخرین اطلاعات مربوط به حادثه دیدگان و جان باختگان حادثه منا در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس www.hajnews.ir از ابتدای وقوع حادثه تا کنون درج شده که از رسانه ملی و نیز خبرگزاری های کشور اعلام شده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید