آماده‌ میانجی‌گری برای ازسرگیری مذاکرات طالبان-افغانستان هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 152773
تاریخ انتشار: 18 مهر 1394 - 19:00
نخست وزیر پاکستان امروز (شنبه) اعلام کرد که دولتش در تلاش است مذاکرات صلح متوقف شده میان نمایندگان دولت افغانستان و طالبان را از سر بگیرد....
نخست وزیر پاکستان امروز (شنبه) اعلام کرد که دولتش در تلاش است مذاکرات صلح متوقف شده میان نمایندگان دولت افغانستان و طالبان را از سر بگیرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان در کنفرانسی خبری در شهر "لاهور" گفت: اسلام آباد بار دیگر آماده است تا نقش میانجی‌گر را برای پایان دادن به جنگ 14 ساله طالبان علیه کابل ایفا کند. این در حالی است که کابل هنوز هیچ اظهارنظری در این باره نکرده است. پاکستان میزبان نشست‌های مهمی میان دولت افغانستان و طالبان در ژوئیه سال جاری میلادی بود اما پس از آنکه دولت کابل فاش کرد ملا عمر، رهبر طالبان دو سال است که مرده، دومین دور از مذاکرات برنامه ریزی شده به حالت تعلیق درآمد. از آن زمان به بعد طالبان به طور مختصر به شهر قندوز واقع در شمال افغانستان با هدف ضربه زدن به دولت اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان حمله کرده است. کابل همچنین پاکستان را متهم کرده که با پناه دادن به رهبران طالبان دو جانبه بازی می‌کند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید