بدون تسهیلات بانکی فروش خودروهای تجاری عملی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 153654
تاریخ انتشار: 20 مهر 1394 - 14:08
مدیر استراتژی ایران خودرو دیزل با اشاره به کمبود نقدینگی خودروسازان داخلی، گفت: بدون پرداخت تسهیلات بانکی مناسب، فروش خودرو های تجاری در کشور عملی نیست....

مدیر استراتژی ایران خودرو دیزل با اشاره به کمبود نقدینگی خودروسازان داخلی، گفت: بدون پرداخت تسهیلات بانکی مناسب، فروش خودرو های تجاری در کشور عملی نیست.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایرنا حسین غلامی  افزود: قیمت یک دستگاه کامیون سنگین و یا کشنده بین 200 تا 300 میلیون تومان است لذا مشتریان بدون تسهیلات بانکی قادر به خرید این خودروها نیستند. وی با بیان آنکه رونق اقتصادی بر فروش خودروهای تجاری بسیار تاثیرگذار است، اظهار داشت: رکود اقتصادی سبب شده طی 3 سال گذشته تقاضا برای خرید خودروهای تجاری در کشور به حداقل برسد. مدیر استراتژی ایران خودرو دیزل، یادآور شد: تا زمانی که نوسازی ناوگان تجاری کشور در دستور کار جدی قرار نگیرد تقاضا در بازار افزایش نمی یابد، زیرا هرچه رونق اقتصادی بیشتر شود، شاهد فروش خودروهای تجاری بیشتری در بازار خواهیم بود. وی با اشاره به ظرفیت تولید خودروهای تجاری در شرکت ایران خودرو دیزل، افزود: ظرفیت تولید انواع خودرو تجاری در این شرکت سالانه 35 هزار دستگاه است اما طی سال های 91 و 92 در این شرکت سالانه به طور میانگین حدود 3 هزار دستگاه خودرو تجاری تولید شده است. غلامی با بیان آنکه طی شش ماهه نخست سال جاری در مجموع یک هزار و 200 دستگاه خودرو تجاری در ایران خودرو دیزل تولید شده است، گفت: این در حالی است که طی شش ماهه نخست سال گذشته تولید این شرکت به بیش از یک هزار و 500 دستگاه رسیده بود. وی یادآور شد: طی 3 سال گذشته بیشتر خودروسازان داخلی متضرر شده اند، زیرا علاوه بر کمبود نقدینگی تولید آنها کاهش یافته و درآمدهای حاصل از فروش نیز به حداقل رسیده از طرفی پرداخت تسهیلات بانکی 30 درصدی خودروسازان را بیشتر متضرر کرده که این مساله در تعیین قیمت خودرو علاوه بر هزینه های دیگر، بسیار تاثیرگذار بوده است. غلامی با بیان آنکه هم اکنون خودروسازان داخلی به قطعه سازان بسیار بدهکار هستند، گفت: انتظار داریم برای افزایش فروش خودروهای تجاری در کشور دولت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و پرداخت تسهیلات بانکی را در دستور کار خود قرار دهد تا با افزایش تقاضا در بازار فروش خودروهای تجاری نیز بار دیگر سیر صعودی پیدا کند. مدیر استراتژی ایران خودرو دیزل اظهار داشت: هم اکنون به علت رکود اقتصادی تولید خودروهای تجاری در برخی از شرکت های سازنده متوقف شده و آغاز فعالیت شرکت های لیزینگی با تسهیلات بانکی می تواند سبب افزایش تقاضا در بازار شود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید