نظام استانداردسازی یکپارچه | اتاق خبر
کد خبر: 154159
تاریخ انتشار: 21 مهر 1394 - 15:12
رییس سازمان ملی استاندارد از برنامه ریزی برای ایجاد و راه اندازی استانداردسازی یکپارچه در کشور طی برنامه ششم توسعه خبر داد....

رییس سازمان ملی استاندارد از برنامه ریزی برای ایجاد و راه اندازی استانداردسازی یکپارچه در کشور طی برنامه ششم توسعه خبر داد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از  ایرنا، نیره پیروزبخت روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد و نودمین سالگرد تاسیس سازمان ملی استاندارد ایران در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی اظهار داشت: این سازمان در سال 1304 هجری شمسی به همت مرحوم پروفسور حسابی در غالب اداره کل اوزان و مقیاس ها پایه گذاری شد. وی گفت: در سال 1339 و همزمان با آغاز به کار سازمان بین المللی استاندارد، این اداره کل تبدیل به موسسه استاندارد شد و در سال 1371 قانون سازمان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و جایگاه آن ارتقاء یافت. گفتنی است شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور مهمان ویژه این مراسم بود. شایان ذکراست، در پایان این مراسم از واحدهای تولیدی نمونه در سطح ملی، تصمیم گیران نمونه، مدیران کنترل کیفیت نمونه، کمیته های فنی متناظر نمونه، مراکز آموزشی همکار نمونه، پژوهشگران برتر، نهادهای بازرسی، آزمایشگاه آزمون، تایید صلاحیت شده نمونه و شرکت مشاور نمونه با اعطای لوایح تقدیر تجلیل شد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید