نقد 4 و سینمای ایران | اتاق خبر
کد خبر: 155682
تاریخ انتشار: 25 مهر 1394 - 13:12
برنامه نقد فیلم از سری برنامه های نقد چهار است که هر هفته پنجشنبه ها ساعت 23 با هدف نقد و بررسی آثار روی پرده سینمای ایران با حضو کارگردان اثر و یک نفر منتقد سینما روی آ

برنامه نقد فیلم از سری برنامه های نقد چهار است که هر هفته پنجشنبه ها ساعت 23 با هدف نقد و بررسی آثار روی پرده سینمای ایران با حضو کارگردان اثر و یک نفر منتقد سینما روی آنتن می رود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این برنامه به تهیه کنندگی علی سلیمانی و اجرای امیر شهاب رضویان از شبکه 4 سیما پخش می شود. نقد فیلم پیش رو سینمایی«روغن مار» را با حضورکارگردان آن علی رضا داود نژاد و منتقد فیلم امید روحانی به مخاطبان عرضه می کند. در آیتم سیری در تاریخ سینمای ایران، ابوالفضل جلیلی به بهانه حضور در جشنواره پوسان کره جنوبی میهمان برنامه خواهند بود. همچنین در بخش دیگر نقد فیلم «مزار شریف» با حضور عبدالحسن برزیده'کارگردان' و محمد تقی فهیم 'منتقد' تماشایی است.

** زاویه ای از تاسیس تمدن نوین اسلامی گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سری جدید مجله فرهنگ واندیشه «زاویه» را چهارشنبه ها ساعت 22:45روی آنتن می برد؛ این برنامه به تحلیل و بررسی مسائل و موضوعات گوناگون حوزه فرهنگ واندیشه می پردازد و آنها را مورد ژرفکاوی قرار می دهد. در قسمت اول مجله تصویری«زاویه» موضوع تاسیس تمدن نوین اسلامی امکان پذیر است یا خیر مورد بررسی قرار گرفت؛ به دلیل ناتمام ماندن این مبحث، برنامه امشب نیز این موضوع را با حضور بیژن عبدالکریمی و قاسم پورحسن'اعضای هیات علمی دانشگاه' به عنوان مخالف و موافق پی می گیرد.

** پخش یک نمایش جدید به مناسبت روز پاراالمپیک از رادیو نمایش همزمان با روز ملی پارالمپیک یک نمایش جدید رادیویی به کارگردانی رضا عمرانی از رادیو نمایش پخش می شود. نمایش رادیویی نگار به نویسندگی حسین یعقوبی درباره ی یک قهرمان زن مدال طلای بازی های پارآسیایی است که به عنوان بهترین ورزشکار زن معلول سال آسیا معرفی می شود. خبرنگاری تصمیم می گیرد به این مناسبت با او مصاحبه کند و ... در این نمایش رادیویی هنرمندانی چون مهین نثری، نازنین مهیمنی، علی زرینی، مهرداد مهماندوست، صنم صالحی، نورالدین جوادیان، محمد رضاعلی، شیما جانقربان، زهره مجابی و ماندانا محسنی به ایفای نقش پرداخته اند و ژاله ی محمد علی تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد . 'نگار' به صدابرداری رضا طاهری، روز جمعه 24 مهر ماه ، ساعت 8:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

** پخش نمایش انتظار تعزیه و تحول عاشورایی از رادیو تهران رادیو تهران به مناسبت فرارسیدن ماه سید الشهدا، دو نمایش رادیویی را با محوریت قیام عاشورا و شرایط اجتماعی موجود و در زمان حیات امام حسین (ع) از ساعت 1 و 30 دقیقه از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می کند.

** فیلـم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما درتعطیلات آخر هفته فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «والدین گرفتار»، «عصر بارانی»، «راه»، «آقای 3000»، «کارلیتوس»، «در جستجوی خانه»، «پلیس اجباری»، «رنگ خدا»، «یاد آوری کامل»، «شمارش معکوس مرگ»، «سرقت ادبی»، «غذای دریایی»، «امی و غازهای وحشی»، «در دل طبیعت»، «ریشه در آسمان»، «راز»، «یوز»، «پسر فضایی»، «راز پنهان»، «آخرین مسافر»، «ماه جبین»، «دو برادر»، «بازگشت به زمین»،«گویی»، «زنده باد»، «آنسوی مه»، «شرافت سامورایی» و «دستبرد به بانک» پنجشنبه و جمعه 23و 24مهر ماه از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

** بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه قاچاق کالا و ارز در خانه ملت در برنامه روز پنج شنبه خانه ملت شبکه یک سیما، طرح اصلاح قانون مبارزه قاچاق کالا و ارز اعاده شده از سوی شورای نگهبان نقد و بررسی می شود. خانه ملت به تهیه کنندگی محسن رفیعی، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک است که پنج شنبه حوالی ساعت16 از این شبکه پخش می شود.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید