مردم آمریکا پوتین را زیرک و قوی در مقابل اوباما شکست خورده می‌بینند | اتاق خبر
کد خبر: 156553
تاریخ انتشار: 26 مهر 1394 - 17:15
در نظرسنجی صورت گرفته توسط فاکس نیوز مشخص شد،‌ نیمی از مردم آمریکا بر این باورند که رییس جمهوری کشورشان در مقایسه با رییس جمهوری روسیه در قبال سوریه شکست خورده است....
در نظرسنجی صورت گرفته توسط فاکس نیوز مشخص شد،‌ نیمی از مردم آمریکا بر این باورند که رییس جمهوری کشورشان در مقایسه با رییس جمهوری روسیه در قبال سوریه شکست خورده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ در این نظرسنجی که اخیرا منتشر شده،‌ آمده است که اکثر شهروندان آمریکایی تردید خود را بابت اظهارنظرهای باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نسبت به مداخله نظامی روسیه در سوریه از موضع ضعف و ناکارآمدی اوباما از داشتن یک برنامه درست و بجا درباره اوضاع خاورمیانه دانسته‌اند. در این نظرسنجی مشخص شد، ‌53 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقد هستند که این ولادیمیر پوتین،‌ رییس جمهوری روسیه است که در اوضاع سوریه دست بالا را گرفته و تنها 22 درصد اعلام کردند که اوباما کنترل در منطقه را در دست دارد. تخمین اوباما از عملیات نظامی روسیه علیه داعش در سوریه تنها مورد حمایت 29 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی قرار گرفته و 46 درصد هم گفته‌اند که روسیه در این عملیات علیه داعش زیرکانه و قدرتمند عمل کرده است. در این نظرسنجی همچنین آمده است، 70 درصد از آمریکایی‌ها نسبت به این که آمریکا برنامه‌ای منسجم درباره چگونگی مقابله و رویارویی با بحران در سوریه دارد، شک و تردید دارند. آمریکا از دسامبر 2014 داعش را هدف کمپین بمباران هوایی خود قرار داده است و هنوز نتوانسته به موفقیت چشمگیری در مقابله با این گروه تروریستی دست پیدا کند. اواسط سپتامبر 2015 نیز پوتین عملیات نظامی روسیه علیه داعش در سوریه را آغاز کرد که به درخواست بشار اسد، رییس جمهوری این کشور صورت می‌گیرد؛ اقدامی که رییس جمهوری آمریکا آن را اقدامی ضعیف نامیده است. براساس این نظرسنجی جدید، 52 درصد از شرکت کنندگان از اوباما خواسته‌اند تا به طور کامل از اقداماتش در خاورمیانه دست بکشد و می‌گویند وی رهبری ضعیف و بی دقت در صحنه جهانی است. این نظرسنجی از جانب شبکه خبری فاکس نیوز و از تاریخ 10 تا 12 اکتبر سال جاری میلادی با شرکت بیش از 1000 تن در سراسر آمریکا صورت گرفت.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید