تحریک تقاضا، محور سیاست‌های حمایتی از تولید شد | اتاق خبر
کد خبر: 158052
تاریخ انتشار: 29 مهر 1394 - 16:06
عضو شورای پول و اعتبار در تشریح تصمیمات روز گذشته شواری پول و اعتبار گفت: دربحث حمایت از تولید رویکرد شورا بر این است که طرف تقاضا را به واسطه اتخاذ سیاستهای انبساطی
عضو شورای پول و اعتبار در تشریح تصمیمات روز گذشته شواری پول و اعتبار گفت: دربحث حمایت از تولید رویکرد شورا بر این است که طرف تقاضا را به واسطه اتخاذ سیاستهای انبساطی تحریک کند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی گفت: موضوع کاهش نرخ سود سپرده‌ها و نرخ سود وام‌های بانکی در دستورکار شورای پول و اعتبار قرار گرفته و لازم بود که در بحث های حوزه بازار پول و رویکرد ضد رکودی در اقتصاد کشور تصمیم هایی گرفته شود. نماینده مردم کرمان وزرند درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درارائه بسته پیشنهادی اقدام مناسبی صورت گرفت،ادامه داد: بخش زیادی از این بسته با حوزه بازار پول و تصمیمات مرتبط با این بازار مربوط است. پورابراهیمی با بیان اینکه چارچوب مباحث را چند روز قبل رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در نشست های تخصصی اعلام کردند، تصریح کرد: کلیات این مباحث در این جلسه شورای پول و اعتبار تصویب شد و امیدواریم این بسته ضد رکودی بتواند به اقتصاد کشور کمک کند و کشور بر اساس برنامه زمان بندی از رونق اقتصادی برخوردار و چالش هایی که موجب رکود اقتصاد شده است رفع شود. وی افزود: تقریبا همه اعضای دولت و شورای پول و اعتبار درباره  تعیین نرخ سود بانکی اتفاق نظر داشتند و فقط درباره نحوه اجرای آن اختلاف نظرهایی وجود داشت اما موضوعاتی که مطرح شد در بحث سیاستهای کلان بود و ارتباطی به کاهش نرخ سود و وامهای بانکی نداشت. این نماینده مردم درمجلس نهم ادامه داد: تصمیماتی که مد نظر دولت است و در جلسات قبلی شورا نیز بحث شد موضوع حمایت از واحدهای تولیدی بود که به علت کاهش تقاضا به واسطه حجم نقدینگی در اقتصاد در سه بخش اصلی تصویب شد که رئیس کل بانک مرکزی ریز گزارش را به عنوان متولی شورای پول و اعتبار ارائه خواهد کرد. عضوشورای پول و اعتبار اظهارداشت:بخش اصلی شامل خودرو و کالاهای اساسی است که می تواند به موضوع تأمین مالی برای واحدهای تولیدکننده ای که کالاهایشان در انبار مانده است کمک کند. عضوشورای پول و اعتبار در پایان تصریح کرد: دربحث حمایت از تولید رویکرد شورا بر این است که طرف تقاضا را به واسطه اتخاذ سیاستهای انبساطی تحریک و به افزایش حجم منابعی که می تواند به عنوان تسهیلات در اختیار مردم قرار بگیرد کمک کنیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید