Performancing Metrics

ریز هزینه‌ها در فاکتور فروش خودرو قید می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 171719
تاریخ انتشار: 27 آبان 1394 - 10:39
براساس اصلاحیه قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، عرضه‌کنندگان خودرو باید ریز هزینه‌های تشکیل دهنده قیمت خودرو را در فاکتور فروش این محصول قید کنند....

براساس اصلاحیه قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، عرضه‌کنندگان خودرو باید ریز هزینه‌های تشکیل دهنده قیمت خودرو را در فاکتور فروش این محصول قید کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، قیمت فروش خودروهای داخلی و وارداتی شامل قیمت خالص تعیین شده از سوی خودروساز و واردکننده خودرو به اضافه هزینه‌های عمومی و دولتی مربوط به این کالا است.

این موضوع در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به‌گونه‌ای که خودروسازان و واردکنندگان خودرو باید جزئیات قیمت خودرو را در فاکتور فروش آن قید کنند.

در این زمینه در این قانون آمده است:" تمام عرضه‌کنندگان خودرو موظف به ارائه سند و فاکتور فروش با درج تفکیکی اقلام تشکیل دهنده بهای خودرو اعم از بهای خالص خودرو، هزینه شماره‌گذاری، هزینه بیمه، هزینه‌های عوارض، مالیات و غیره هستند".

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو هم‌اکنون در هیات دولت در دست بررسی است و پس از تصویب، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید