سعید راد: نسل ما «نه» گفتن به پروژه‌های ضعیف را یاد گرفته | اتاق خبر
کد خبر: 179201
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 19:15
ما از آن بازیگرانی هستیم که حق انتخاب داریم و بازی نکردن در هر پروژه‌ای را بلدیم؛ اما بیشتر بازیگران جلوی دوربین هر پروژه و فیلمی بازی می‌کنند. ...
ما از آن بازیگرانی هستیم که حق انتخاب داریم و بازی نکردن در هر پروژه‌ای را بلدیم؛ اما بیشتر بازیگران جلوی دوربین هر پروژه و فیلمی بازی می‌کنند.
به گزارش اتاق خبر، سعید راد بازیگر سینما در خصوص تفاوت جنس بازیگری نسل خودش، خسرو شکیبایی، پرویز پرستویی و دهه اخیر گفت: تفاوت جنس بازیگری نسل من، شکیبایی و پرستویی و ... با دهه اخیر بسیار متفاوت است و در این دهه نتوانستیم آن چنان بازیگر ماندگاری به سینما معرفی کنیم. بازی‌های ما قابل قبول بود؛ چون خیلی راحت بگویم ما با اساتیدی مانند کیمیایی، تقوایی، بیضایی و نادری کار می‌کردیم. کسانی که رهبر خوبی بودند و ما جواب آن‌ها را به خوبی دادیم؛ اما الان دیگر از آن کارگردان‌ها و بازیگران خبری نیست.
وی افزود: با فرض اینکه اگر کارگردان‌های خوب دوباره به سینما برگردند، متأسفانه بیشتر بازیگران دهه اخیر جنم همکاری با آن‌ها را ندارند و کار‌های تکنیکال را نمی‌دانند. چون باری به هر جهت ورود پیدا کردند و ماندند و ماشاالله  تعدادشان از ستاره‌های آسمان هم بیشتر است؛ پس به این نتیجه می‌رسیم که در سطح گسترده بازیگران خوب و ماندگاری وجود ندارد.این بازیگر ادامه داد: می‌گویند دهه اخیر همه چیز در سینما عوض شده، مگر قواعد بازیگری می‌تواند تغییر کند؟! مثل این است که بگوییم آل‌پاچینو، داستین هافمن، رابرت دنیرو  و ... جور دیگری بازی کنند و با آمدن نسل جدید باید سبک و بازیگری آن‌ها کنار گذاشته شود. با قاطعیت می‌گویم هیچ بازیگری مانند آن‌ها نخواهد شد؛ چون هنوز با ابهت بازی می‌کنند و به بازیگران جدید می‌گویند، بروید پی کارتان. وی در خصوص مشکل سینمای حال حاضر ما گفت: اگر تماشاگر سینما را برای فیلمی خوب روی صندلی بنشانید، خودش را پیدا کرده و برای دیدن آن فیلم می‌آید. متأسفانه فیلم خوبی وجود ندارد، یکسری فیلم‌های تفننی داریم، مردم هم استقبال می‌کنند، می‌خندند و سینما را ترک می‌کنند؛ اما آیا لیاقت مخاطبان ما اینگونه فیلم‌هاست؟ وی  افزود: ما با آن سینمایی که سند سینمای ملی ایران است فاصله گرفتیم. در کل همه چیز عوض شده که مایه تأسف و تأمل است. به عنوان نمونه با یک طرح و دوربین عکاسی به سراغ من آمدند و می‌گویند بیا بازی کن! به آنها گفتم جلوی این دوربین چه کاری می‌توان انجام داد؟ می‌گویند همه با همین دوربین فیلم می سازند، گفتم همه بسازند شما هم بساز اما من نمی‌آیم؟! راد در پایان خاطرنشان کرد: ما از آن دسته بازیگرانی هستیم که حق انتخاب داریم و نه گفتن و بازی نکردن در هر پروژه‌ای را بلدیم؛ اما متأسفانه بیشتر بازیگران جلوی دوربین هر پروژه و فیلمی بازی کرده و قد خم می‌کنند.
منبع: خبرنگاران جوان
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید