راهبرد دولت تدبیر و امید ،توسعه کسب و کارهای خرد است | اتاق خبر
کد خبر: 179631
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 16:05
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: راهبرد دولت تدبیر و امید توسعه کسب و کارهای خرد و متوسط است و یکی از رشته هایی که می تواند به این امر کمک کند ، صنعت پوشاک در کش...

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: راهبرد دولت تدبیر و امید توسعه کسب و کارهای خرد و متوسط است و یکی از رشته هایی که می تواند به این امر کمک کند ، صنعت پوشاک در کشور است.

کورش پرند روز دوشنبه در همایش آموزشی نهضت آموزش های فنی و حرفه ای در حفظ و توسعه فرهنگ و هنر پوشاک بومیایران که در محل این سازمان برگزار شد،افزود: سال 1393 جمعیت فعال کشور 23.8 میلیون نفر بود و در این سال معادل 21.5 میلیون نفر در کشور شاغل بودند.

وی اظهار داشت: سال 1400 حدود 40 میلیون نفر از جمعیت کشور غیر فعال محسوب می شوند که 19میلیون نفر از جمیعت غیر فعال کشور در سال یاد شده زنان خانه دار تشکیل می دهند. رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ایجاد هر شغل در صنایع بزرگ نظیر پتروشیمی دو میلیارد تومان هزینه دارد، در حالی که در صنایع خرد بطور میانگین برای ایجاد هر شغل،30 میلیون تومان هزینه می شود . وی موضوع واردات پوشاک به کشور را یادآور شد و گفت: واردات توسعه صنعت پوشاک را تحت الشعاع قرار داده و یکی از مشکلات این بخش ، نبود گرایش های سنتی نظیر گذشته است. پرند افزود: زنان خانه دار در گذشته می توانستند تولید کننده پوشاک باشند، اما امروز با تغییر شیوه زندگی بیشتر آنها تبدیل به مصرف کننده شده اند. وی علت تغییرات یاد شده را ناشی از تغییر فرهنگ مهارت آموزی در کشور دانست ، زیرا بخش عمده از جمعیت کشور به سمت مد گرایش پیدا کرده اند. این مقام مسئول اضافه کرد : ارج نهادن به فرهنگ بومی می تواند زمینه توسعه اشتغال در بازتولید پوشاک محلی را به دنبال داشته باشد، ضمن آنکه این نوع اشتغال گامی در جهت ارتقا فرهنگ ملی کشور محسوب می شود. طبق آمار های ارائه شده صنایع کوچک و متوسط حدود 92 درصد از کل صنایع کشور را شامل می شوند و اشتغال موجود در آنها نیز بالغ بر یک میلیون نفر است که این رقم حدود 45 درصد از کل اشتغال صنعتی کشور را در برمی گیرد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید