پوشش تعهدات کوتاه‌مدت در صندوق بیمه روستائی، عشایر و کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 179830
تاریخ انتشار: 9 آذر 1394 - 20:20
مدیرعامل صندوق بیمه روستائی، عشایر و کشاورزی کشور، گفت: بحث پوشش تعهدات کوتاه مدت در آیین نامه بازنگری و تقریبا نهایی شده که اجرایی خواهد شد....

مدیرعامل صندوق بیمه روستائی، عشایر و کشاورزی کشور، گفت: بحث پوشش تعهدات کوتاه مدت در آیین نامه بازنگری و تقریبا نهایی شده که اجرایی خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا در خراسان جنوبی، محمدرضا رستمی، در ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیمه روستایی برای روستائیان و عشایر اجباری نبوده این موضوع باعث شده تا در جذب روستائیان به این نوع بیمه با مشکل مواجه باشیم.

وی با اشاره به اینکه در طی ۱۰ سال باید ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار می‌گرفت، افزود: دلایل مختلفی وجود دارد که باعث شده جمعیت تحت پوشش به میزان مورد نظر نرسد.

مدیرعامل صندوق بیمه روستائی، عشایر و کشاورزی کشور ادامه داد: با توجه به اینکه تعهدات این صندوق در بلند مدت بوده و معمولا افق دید مردم و بخصوص جوامع شرقی کوتاه مدت است باعث شده تا از این بیمه استقبال مورد نظر انجام نشود.

رستمی یادآور شد: بحث پوشش تعهدات کوتاه مدت در آیین نامه بازنگری تقریبا نهایی شده که اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در طی این ۱۰ سال فعالیت مشکلات را شناسایی و در راستای رفع آن‌ها با برنامه‌ریزی و کار کار‌شناسی برای رفع آن‌ها تلاش شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه روستائی، عشایر و کشاورزی کشور با اشاره به اینکه عدم اطلاع رسانی یکی دیگر از دلایل اصلی عدم شناسایی از این نوع بیمه‌ها است، تاکید کرد: با توجه به وسعت و نقاط دور از دسترس کار سنگین و بحث بیشتری نیاز دارد که باید از طریق صحبت رو در رو این امر را بین روستائیان بخصوص عشایر ارائه دهیم.

رستمی با بیان اینکه کارگزاران این بیمه معمولا افراد با چند مشغولیت کاری هستند، تصریح کرد: به دلیل اینکه این افراد مشغولیت کاری داشته و نمی‌توانند به خوبی در این خصوص فعالیت داشته باشند ورود بخش خصوصی به این حوزه از برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در خصوص بیمه کارفرمایان بخش کشاورزی که بر عهده تامین اجتماعی بوده با این سازمان قرار داد بسته شده تا این حوزه به بیمه کشاورزی و روستائیان محول شود.

مدیرعامل صندوق بیمه روستائی، عشایر و کشاورزی تاکید کرد: در صورت وجود درخواست برای مشارکت در پروژه‌ها در صورت وجود پروژه‌های با بازدهی بالا مشارکت می‌کنیم.

رستمی خاطر نشان کرد: در صورتی که تعداد بیمه شدگان این استان تا سال آینده به بالای ۷۰ درصد افزایش یابد این صندوق از مبلغ بیمه‌ای دریافت از این استان ۲۰ برابر آن را در پروژه‌های با بازدهی بالا سرمایه گذاری خواهد کرد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید