بیش از 1.35 میلیون نفر تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر کشور | اتاق خبر
کد خبر: 180988
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 20:05
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور گفت: تاکنون بالغ بر یک میلیون و 350 هزار نفر سرپرست خانوار تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند....

مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور گفت: تاکنون بالغ بر یک میلیون و 350 هزار نفر سرپرست خانوار تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا خراسان جنوبی، محمدرضارستمی در دیدار با استاندار خراسان جنوبی هدف از تاسیس این صندوق را حمایت از روستائیان و کشاورزان دانست و تصریح کرد: این صندوق نقش مهمی در راستای حمایت از کشاورزان و عشایر در زمان از کار افتادگی و بازنشستگی برعهده دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر یک میلیون و 350 هزار نفر سرپرست خانوار تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند افزود: کل مشمولین تحت پوشش این صندوق کشور بیش از ۶ میلیون نفر هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور با بیان اینکه استان خراسان جنوبی رتبه ششم کشور را از حیث افراد تحت پوشش این صندوق دارد گفت: باتوجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خراسان جنوبی در بخش عشایر و کشاورزان، این میزان می تواند تا حد زیادی افزایش پیدا کند .

وجه اله خدمتگزار، استاندار خراسان جنوبی نیز تصریح کرد: دولت یازدهم تلاشی جدی و عزمی راسخ برای حل مشکلات عشایر، روستائیان و کشاورزان داشته و دارد.

وی برگزاری همایش روستائیان کشور به ریاست رییس جمهوری را یکی از مهم ترین مصداق‌های این امر برشمرد و تصریح کرد: نام‌گذاری ۱۵ مهرماه به عنوان روز روستا در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران از دیگر مواردی است که نشان دهنده دولت توجه جدی به حل مشکلات روستائیان و کشاورزان است.

استاندار خراسان جنوبی به اقدامات انجام شده در استان در این زمینه پرداخت و افزود: در حال حاضر با پیگیری های به انجام رسیده، مجوز تاسیس دهیاری و ردیف اعتباری مشخص برای تمامی روستاهای مرزی بالای ۲۰ خانوار استان اخذ شده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید