فوت 2 کارگر هر هفته در مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 181377
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 04:20
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: هر هفته دو کارگر در حوادث کار در استان فوت می‌کنند....
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: هر هفته دو کارگر در حوادث کار در استان فوت می‌کنند.

دکتر عباسی اظهار کرد: مرگ و میر ناشی از حوادث کار در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش یافت و از 49 نفر در هفت ماهه سال گذشته به 58 نفر در سال‌ جاری رسیده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 79 درصد متاهل و بقیه مجرد هستند، افزود: براساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با 50 درصد فوتی، رتبه نخست مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد و برق‌گرفتگی با 45 درصد فوتی در رتبه بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: در هفت ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با 14 مورد در شهریور ماه و کمترین آن با سه مورد در اردیبهشت ماه ثبت شده‌ است.

عباسی با بیان اینکه 55 نفر از کشته‌شدگان ایرانی و بقیه افغانستانی هستند، افزود: 59 درصد از سن فوت‌شدگان دارای سن 21 الی 40 سال سن هستند.

این مسئول تصریح کرد: در این مدت شهرستان‌های ساری، آمل و بابل هر کدام با 9 فوتی بیشترین و شهرستان‌های چالوس، رامسر و بهشهر هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید