اجرای 55 میلیارد ریال پروژه عمرانی در پالایشگاه اول پارس جنوبی | اتاق خبر
کد خبر: 181519
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 08:30
مدیر پالایشگاه اول پارس جنوبی از اجرای 55 میلیارد ریال پروژه عمرانی در پالایشگاه اول پارس جنوبی خبر داد....
مدیر پالایشگاه اول پارس جنوبی از اجرای 55 میلیارد ریال پروژه عمرانی در پالایشگاه اول پارس جنوبی خبر داد.

سید محمدمهدی هاشمی اظهار داشت: ساختمان اپراتوری در ناحیه ‌14 پالایشگاه اول به مساحت 243 مترمربع و با مبلغ اولیه قرارداد 16 میلیارد و 700 میلیون ریال با حجم خاکبرداری به میزان 700 مترمکعب احداث خواهد شد.

مدیر پالایشگاه اول پارس جنوبی خاطر نشان کرد: در همین راستا پالایشگاه اول مبنی بر ارتقای سطح سلامت کارکنان و همچنین بهبود شرایط محیط کار با استفاده از منطق RADAR و نتایج حاصل از اندازه‌گیری عوامل زیان‌آور پروژه، طراحی ساختمان اپراتوری در ناحیه 14 این پالایشگاه، به عنوان پروژه بهبود در دستور کار قرار گرفت.

وی با تاکید بر اهمیت بالای احداث این ساختمان تصریح کرد: ساختمان اپراتوری با هدف بهبود کیفیت در وضعیت خدمات‌رسانی و رفاه حال کارکنان و همچنین افزایش میزان ضریب ایمنی در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول با اشاره به مدت زمان اجرای این پروژه اضافه کرد: زمان شروع پروژه 26 مهرماه بوده که طبق برآورد تیم فنی و کارشناسان پالایشگاه 26 دی ماه سال آینده این پروژه به همت و تلاش جمعی کارکنان به اتمام خواهد رسید.

هاشمی با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی پالایشگاه نیروهای واحد اپراتوری در کانکس مستقر بودند افزود: نظر به عدم وجود ساختمان اپراتوری برای استقرار همکاران بهره‌برداری که راهبری عملیات پالایش، تصفیه گاز و میعانات گازی را در نواحی عملیاتی 6گانه بر عهده دارند، این تصمیم اتخاذ شد.

وی اضافه کرد: نیروهای عملیاتی به طور موقت تا پیش از این در ساختمان‌های LCR مستقر بودند که حضور مداوم آنها به دلیل استقرار پنل‌های سیستم کنترل کمپرسورها، عدم وجود فضای کافی برای استقرار نفرات و وسایل آن‌ها در این ساختمان، تردد ارباب رجوع و نیروهای خدماتی و به تبع آن نفوذ آلودگی و گرد و غبار، فاصله‌ زیاد با محل استقرار نیروهای پیمانکار و میسر نبودن هماهنگی‌های لازم و مورد انتظار امکان‌پذیر نبوده و مشکلات و تبعاتی در پیش دارد.

هاشمی در پایان به دیگر پروژه‌های در حال ساخت در پالایشگاه اول اشاره و خاطرنشان کرد: ساختمان‌های کارپول، تعمیرات، کارگاه برق و ابزار دقیق، سر درب و ... از دیگر پروژه‌های در دست احداث در پالایشگاه اول هستند که مساحت کل پروژه‌ها 2200 مترمربع و حجم ریالی اولیه‌ این پروژه‌ها، 55 میلیارد ریال برآورد شده است.

منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید