سدان لوکس ولوو رونمایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 183332
تاریخ انتشار: 13 آذر 1394 - 16:38
گروه خودروی ولوو با هدف کسب سهم بیشتر در بازار خودروهای گران قیمتی که تحت سلطه رقیبان آلمانی قرار دارد، مدل جدیدی را معرفی کرد....

گروه خودروی ولوو با هدف کسب سهم بیشتر در بازار خودروهای گران قیمتی که تحت سلطه رقیبان آلمانی قرار دارد، مدل جدیدی را معرفی کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، ولوو که پس از معرفی شاسی بلند جدید ایکس سی 90 با انتظارات بالایی روبروست، سدان اس 90 را رونمایی و پیش بینی کرد فروش آن در سال 2017 به حدود 50 هزار دستگاه خواهد رسید.

این خودرو در انواع بنزینی، دیزلی و پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود.

هاکان ساموئلسون، مدیرعامل ولوو با بیان اینکه برای حضور جدی در بازار لوکس به این سدان نیاز داریم اظهار کرد: سال 2016، سال افزایش تولید خودروهای سدان خواهد بود.

این خودروساز سوئدی سرگرم به‌سازی مدلهای خود است تا حجم فروش خودروهایش را تا سال 2020 به 800 هزار دستگاه برساند و در مقابل رقیبان بزرگتری مانند ب ام و و آئودی حرفی برای گفتن داشته باشد.

مدیرعامل ولوو با اشاره به اینکه رسوایی آلایندگی فولکس واگن تاکنون بر فروش تاثیری نداشته است، ابراز امیدواری کرد درآمد امسال این شرکت در مقایسه با سود عملیاتی 2.25 میلیارد کرون سوئد (259 میلیون دلار) در سال 2014 بهبود قابل توجهی پیدا کند.

موتورهای دیزلی از زمانی که فولکس واگن در سپتامبر اقرار کرد در 11 میلیون خودروی دیزلی فروخته شده در سراسر جهان یک نرم افزار غیرقانونی نصب کرده تا میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از سطح واقعی نشان دهد، مورد توجه قرار گرفته اند.

مدیرعامل ولوو اطیمنان داد تغییری در فروش این شرکت اتفاق نیافتاده اما مسئله مذکور در آینده به موضوع بحث مهمی در صنعت خودرو تبدیل خواهد شد.

کل فروش ولوو که در سال 2010 از سوی شرکت چینی جیلی خریداری شد، از ابتدای سال 2015 تاکنون با کمک تقاضای قوی برای مدلهای ایکس سی 60 و ایکس سی 90، پنج درصد افزایش داشته و به بیش از 441 هزار دستگاه رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز، ولوو پیش بینی می‌کند فروش امسال این شرکت به حدود 500 هزار دستگاه برسد که رکورد بالایی خواهد بود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید