نقدینگی شرکت اپل بیشتر از دولت آمریکا است | اتاق خبر
کد خبر: 2107
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1390 - 15:49

اتاق نیوز-  اخیرا سایت مارکت واچ (Market Watch)  از سایت های معروف  اطلاع رسانی در حوزه اقتصادی  ،خبری را بر روی  خروجی اش  قرار داده است  که بر اساس آن نقدینگی شرکت اپل  از نقدینگی دولت آمریکا بیشتر است.

بر اساس این خبر ،طبق آخرین سند خروجی  از وزارت  خزانه داری امریکا  ،تراز مالی دولت  در روز چهارشنبه گذشته مبلغ 47 میلیارد دلار بوده است. هر  چند این مبلغ به نظر زیاد می رسد؛ اما کمتر از چیزی است که  استیو جابز( Steve Jobs)مدیر عامل شرکت اپل (Apple) دراختیار دارد.

طبق آخرین اسناد منتشر شده از این غول رایانه ایی دنیا ،سرمایه نقدی  و اوراق بهادر  این شرکت در تاریخ  25 ژوئن  برابر 76 میلیارد دلار بوده است.بر خلاف دولت آمریکا  که د رتلاش  برای افزایش سرمایه های  خود با مشکلات بسیاری مواجه است ؛شرکت اپل پول بیشتری  در قیاس با پرداختی هایش به دست آورده است.

این شاهکار نمادین ( با ارزش ترین شرکت  فناوری جهان , از قدرت مالی  قدرتمند ترین  ملت جهان  پیش گرفته است) اوج  فعالیت اپل  و یک نورد بی سابقه  برایش محسوب می شود.

تولیدات شرکت اپل نظیر  کامپیوتر مک ،آیفون و آی پد همچنان  جرء پرفروش ترین ها هستند . همچنین این شرکت اخیرا به بزرگترین فروشنده گوشی های هوشمند  جهان تبدیل شده و هر سهم آن  به بیش از 400 دلار رسیده است.

بر  اساس  خبر منتشر شده دراین سایت هر چند گمانه زنی های بسیاری  در مورد خرید های احتمالی  این شرکت  با انبوه  پول نقد  موجود در حساب هایش مطرح است ؛اما به نظر نمی رسد  این شرکت عجله ایی برای برداشتن گام های بعدی و خرید  احتمالی شرکت هایی مانند سونی و فیس بوک را داشته باشد.

گفتنی است کمپانی اپل در سال ۱۹۷۱ با دوستی استیو وزنیاک ۲۱ ساله مهندس کامپیوتر و استیو جابز ۱۶ ساله متولد شد به طوری که با گذشت شش سال از آشنایی این دو نفر در سال ۱۹۷۷ این کمپانی با معرفی کامپیوتر شخصی Apple I که در گاراژ خانه جابز به صورت دستی ساخته شده بود رسما با نام تجاری Apple Computer Inc به بازار تکنولوژی وارد شد و امروز توانسته بازار های جهانی رادر زمینه سخت افزار های نوین در اختیار  خود گیرد.

انتهای پیام

 

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید