رئیس اتاق رشت: سیاستگذاریهایی پولی و بانکی مورد بازنگری قرار گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 2975
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1390 - 08:16

رئیس اتاق رشت خواستار سرعت عمل در کمک به واحد های تولیدی بحران زده  که با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند؛ شد.

هادی تیز هوش تابان رئیس اتاق رشت در گفت و گو با خبرنگار اتاق نیوز درباره   مشکلات واحدهای تولیدی و تصمیم اخیر مربوط به معوقات بانکی آنان؛ عنوان کرد: برای ریشه یابی این معضل در کشورمان باید  سیاستگذاریهایی پولی و بانکی را مورد بازنگری قرار داد؛ چرا که پیش از طرح برخی آیین نامه­ها درصد کمی از کارخانه ها دچارمشکل بودند اما با اعطای تسهیلات با روش های بانک­ها  حتی  تولیدکنندگان خوشنام نیزدچار مشکل و بدهی معوقه شده­اند.

وی خاطرنشان کرد: این مسئله بازتابی از سیاست گذاریهایی است که  در بخش تولید صورت می گرفته ؛ برای مثال نقدینگی برای واحدهای تولیدی به شدت محدود شد و در همان مقطع فشار شدیدی به آنها وارد شد و نتوانستند مسائل و مشکلات خود را حل کنند.

رئیس اتاق رشت ادامه داد: در کنار مشکلات مذکور؛ موانع مربوط به تحریم  نیز باعث ایجاد موانع بیشتر برای واحدهای تولیدی شد.

وی از اتاق بازرگانی و دولت خواست تا واحدهای تولیدی که دچار مشکلات بی شماری شده اند را مورد حمایت قرار دهند.

تیزهوش تابان اظهار کرد:معتقدم  تسهیلاتی بیشتری باید  به واحدهای مقروض اختصاص داده شود چرا که واحدهای تولیدی شاهرگ حیاتی اقتصاد کشورمان محسوب می شوند.

وی گفت: طبق بخش نامه ای که به اتاق ایران ارجاع شده است در حال جمع آوری اسامی  واحدهای تولیدی هستیم تا هر چه سریعتر این موضوع بررسی و اعلام گردد و به راه حل مناسب در این زمینه دست یابیم.

رییس اتاق رشت همچنین نداشتن مواد اولیه ، عدم نقدینگی مشکلات تحریم، جابه جایی پول و همچنین تورم را از جمله مشکلات واحدهای تولیدی ذکر کرد.

انتهای پیام

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید