جمعه ای: بهترین مرجع شناسایی واحد های بدهکار خود بانکها هستند | اتاق خبر
کد خبر: 2981
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1390 - 09:05

علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن سمنان در گفتگو با خبرنگار اتاق نیوز بر لزوم استمهال بدهی صنعتگران تا شش ماه آینده تاکید کرد و افزود: اگر این کار برای واحدهای تولیدی محقق شود بسیار تاثیرگذار خواهد بود اما نکته اینجاست که این مصوبه هنوز به بانک ها اعلام نشده است و بانک ها هنوز مکلف به اجرا نشده اند.

وی با بیان اینکه موضوع معوقات بانکی واحد های تولیدی  باید آسیب شناسی شود؛ گفت: اگر وضعیت فعلی واحد های تولیدی در اثر عوامل خارجی بوده باید دولت پیش قدم شده و تدابیری و حتی کل بدهیهایی که مدیرت آن از عهده واحدهای تولیدی خارج بوده است را  به بانک ها پرداخت کرده و یا 15 تا 20  ساله تقسیط کند و اصل آن را دریافت کند.

جمعه­ای ادامه داد: سیاستهای مالی اشتباه منجر شده که واحدهای تولیدی آسیب، اما به هر حال تصمیم اخیر می تواند کمک حال باشد اما منتهای مراتب باید تدابیری اندیشیده شود که بتوانند وام های جدیدی در اختیار آن ها قرار گیرد تا واحدها بتوانند روی پای خود بایستند به شرطی که بدهی آنها تقسیط پنج ساله شود و چرخ تولید به حرکت درآید.

وی گفت: واحدهای تولیدی در استان سمنان از این موضوع استقبال می کنند چرا که تعداد واحدهای مقروض در استان سمنان کم نیستند.

او با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی؛ خاطرنشان کرد: عدم تثبیت سیاست پولی کشور و تغییرو تحولات اقتصادی که دائما کشور ما با آن مواجه است و مسئله اثر پذیری از تحریم­ها و همه این موارد دست به دست هم داده که واحدهای تولیدی به این شکل گرفتار شده­اند.

رئیس اتاق سمنان اضافه کرد: در مورد شناسایی واحدهای تولیدی مقروض بهترین مرجع؛ خود بانکها هستند چرا که بسیاری از بنگاههای تولیدی تمایل ندارند که در عموم همکاران خود اعلام کنند بدهی دارند ویا برای جلوگیری از لطمه زدن به اعتبارخود دست به چنین کاری نمی زنند.

انتهای پیام

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید