نگرانی رژیم صهیونیستی از نقش ایران در حل بحران سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 300157
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 - 08:47
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از پیامدهای افزایش نقش ایران در مذاکرات برای حل بحران سوریه ابراز نگرانی کرد.

به گزارشاتاق خبر از پایگاه خبری فلسطین الیوم ، موشه بوگی یعلون در واشنگتن گفت: نقش ایران دراین گفت وگوها موجب افزایش قدرت ایران می شود.
وی با انتقاد از سیاستهای اوباما دررابطه با جنگ با تروریسم در خاورمیانه ادامه داد: جنگ با داعش به مثابه یک جنگ جهانی است و امریکا می تواند با بدست گرفتن رهبری دراین جنگ بسیار فعالتر عمل کند ، داعش بدون جنگ واعزام نیروی زمینی قابل شکست نیست.
یعلون اظهار داشت: مادامی که ایالات متحده نقش خود را در جنگ با گروههای تروریستی به نحو آشکار وبارز بیان نکرده روسیه نقش محوری رادراین جنگ به دست گرفته و کشورهای دیگری مانند اردن و عربستان دست بدامان این کشور می شوند ، امریکا نباید به کناری ایستاده و صرفا تماشاگر این اوضاع باشد.
وی درباره مساله فلسطین گفت: ما درپی دستیابی به توافق با فلسطینیها هستیم ولی نه در کوتاه مدت ، ما از ابتدای اعلام موجودیت اسرائیل تاکنون رهبری فلسطینی که حاضر به پذیرفتن موجودیت اسراییل باشد نیافته ایم که بتوانیم با وی به یک تسویه نهایی برسیم، اسراییل خواهان صلح با فلسطینی ها و رسیدن به تفاهم هست ولی نمی خواهیم این روند به سرعت صورت گیرد بلکه این روال باید به آهستگی طی شود.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید