فوت ۱۶ کرمانی در اثر بیماری آنفلوآنزا | اتاق خبر
کد خبر: 300286
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 - 15:01
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر تعداد موارد مرگ ناشی از بیماری آنفلوآنزا در استان کرمان به حدود ۱۶ مورد طی یک و نیم ماه گذشته رسیده‌است.

به گزارش اتاق خبر به  نقل  از روابط  عمومی دانشگاه کرمان،نوذر نخعی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزا در کرمان اظهار داشت: آنفلوآنزا موضوع جدیدی نیست که در کشورهای دیگر رخ ندهد، این بیماری از فروردین سال 1388 به صورت عالم‌گیری آغاز و در اقصی نقاط دنیا هر ساله در فصول سرد خود را نشان می‌دهد.

وی گفت: آنفلوآنزا در آمریکا در هر سال بین پنج تا 20 درصد مردم را مبتلا  می‌کند و هر ساله سه تا 49 هزار نفر به علت این بیماری فوت می‌کنند.

.رسیده‌است و تقریباً همه آنها مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و مزمن بوده‌اندن

نوذری تاکید کرد: همچنین تاکنون در کرمان حدود 100 مورد بیمار طی این مدت در بیمارستان‌های سطح شهر بستری شده‌اند که آمار نگران‌کننده‌ای نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان راه‌های پیشگیری از آنفلوآنزا تصریح کرد: شهروندان از دست دادن و روبوسی خود تا حد امکان بکاهند در صورت داشتن علایم سرماخوردگی از حضور در اجتماعات بپرهیزند تا دیگران را بیمار نکنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: استفاده از ماسک معمولی در بیماران به منظور پیشگیری از گسترش ویروس در جامعه توصیه می‌شود، هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را با گودی آرنج بگیرید و خانم‌های باردار در رعایت اصول پیشگیری دقت کامل داشته‌باشند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید