عرب ست درخط دشمنی علیه مقاومت | اتاق خبر
کد خبر: 300483
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 14:09
حزب الله لبنان:
مقامات ارشد حزب الله لبنان، اقدام شرکت عرب ست در متوقف کردن پخش شبکه های المنار و المیادین را تجاوزی علیه مقاومت و همه لبنانی ها دانستند و خواستار ریشه کنی تروریسم تکفیری و خشکاندن منابع حمایتی آن شدند.

به گزارش اتاق خبر، سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرائی حزب الله لبنان، اقدام شرکت عرب ست در متوقف کردن پخش برنامه های شبکه های المنار و المیادین از طریق ماهواره هایش را محکوم کرد و آن را دشمنی علیه مقاومت ضدصهیونیستی و تکفیری و تجاوز به حقوق همه لبنانی ها دانست.
وی با طرح این سئوال که سعودی ها با این قبیل اقدامات دنبال چه هستند؟، گفت: اقدام عرب ست شاید تاثیر زیادی از لحاظ فنی داشته باشد اما تاثیر اصلی سیاسی آن دشمنی با مقاومت و آزادی است.
رئیس شورای اجرائی حزب الله خاطرنشان کرد: مقاومت لبنان را که نزدیک بود از بین برود، در موقعیت پیروزی قرار داده و برای دفاع از استقلال و حاکمیت لبنان همچنان مسئولیت پذیر بوده وقربانی تقدیم می کند.
سید هاشم صفی الدین با بیان این که « اوضاع در منطقه و سوریه سخت و پیچیده است»، خطاب به برخی طرف ها در لبنان تاکید کرد: آیا نمی بینید که لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه به امکان رویارویی با تروریسم با همکاری با بشار اسد رئیس جمهور سوریه اعتراف کرده است.
وی تصریح کرد: اکنون مشخص شده است که هدف اصلی تخریب سوریه و ضربه زدن به محور مقاومت بوده است.
رئیس شورای اجرائی حزب الله در عین حال اظهارداشت: اکنون که اهمیت سوریه و نظام آن فاش شده است، به زودی اعتراف خواهند کرد که آینده متعلق به مقاومت در سوریه ، عراق و فلسطین است.

** طرحی جدی برای حل سیاسی بحران سوریه وجود ندارد
درهمین حال محمد فنیش عضو برجسته حزب الله و وزیر امور مجلس در دولت لبنان گفت: طرحی جدی برای حل سیاسی بحران سوریه وجود ندارد که اگر این طرح وجود داشت باید مبارزه با تروریسم تکفیری، قطع هرگونه ارتباط و کمک به آن ، دست کشیدن از آن برای تحقق برخی اهداف شوم در اولویت قرار می گرفت.
وی افزود: هر طرح جدی باید علاوه بر تاکید بر مبارزه با تروریسم به عنوان گزینه اول، باید بر دعوت به گفت وگوی جدی بین دولت سوریه و مخالفانی که مرتکب جنایت نشده اند و به گروه های تروریستی تکفیری وابسته نیستند، متمرکز باشد.
محمد فنیش با تاکید به این که هیچ طرف خارجی نمی تواند، آینده سوریه را رقم بزند، خاطرنشان کرد: هدف هر طرح جدی باید حل بحران سوریه باشد به طوری که همه طرف های رضایت داشته باشند و به رای و اراده ملت سوریه بدون تحمیل پیش شرط ها احترام گذاشته شود.
عضو پارلمان لبنان هم با محکوم کردن اقدام شرکت عرب ست، اظهارداشت: دشمن صهیونیستی از خاموش کردن صدای مقاومت عاجز مانده و این تصمیم عرب ست هم قادر نخواهد بود صدای مقاومت و حق و حقیقت را خاموش کند.

** جبهه النصره یک گروه تروریستی تکفیری است
شیخ نبیل قاووق نائب رئیس شورای اجرائی حزب الله هم تاکید کرد: جبهه النصره یک گروه تروریستی تکفیری و مسئول ریخته شدن خون شهدای ارتش و بی گناهان در انفجارهای انتحاری در ضاحیه جنوبی بیروت است.
وی خاطرنشان کرد: معامله تبادل نظامیان ربوده شده با جبهه النصره ، واقعیت چهره این گروه تروریستی تکفیری را تغییر نمی دهد و همه عناصر آن باید برای جنایات تروریستی مجازات شوند.
شیخ نبیل قاووق تصریح کرد: معامله با جبهه النصره، حضور اشغالگرانه و تجاوزکارانه این گروه تروریستی تکفیری در خاک لبنان و وجود پایگاه ها ، دوستان و امتداد آن در لبنان و برخوردهای محبت آمیز برخی گروه های سیاسی با آن را اثبات کرد.
نائب رئیس شورای اجرائی حزب الله بر مسئولیت دولت لبنان برای آزادسازی همه مناطق اشغالی خاک لبنان به ویژه شهرک عرسال و بلندی های آن از لوث وجود تروریست های تکفیری داعش و جبهه النصره تاکید کرد و گفت که هرگونه سستی و غفلت در این زمینه خطری بزرگ برای آینده لبنان خواهد بود.
وی هشدار داد: تروریست های تکفیری منتظر فرصت هستند تا باردیگر با استفاده از خودروهای بمب گذاری شده و انتحاری ها به لبنان حمله کنند و یا دست به ربایش لبنانی ها و گلوله باران مناطقی از خاک لبنان کنند بنابر این همه گروه های سیاسی باید برای مقابله با این چالش و تهدید موجود متحد شوند.
شیخ نبیل قاووق در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: ائتلاف تحت رهبری آمریکا در جنگ علیه داعش و امثال آن جدی نیست و فریبکار می کند و جنگنده های آن 8500 تانکر حامل نفت سرقت شده سوریه و عراق به ترکیه را نادیده می گیرند زیرا همچنان به تروریست های تکفیری مانند داعش ، جبهه النصره و احرار الشام برای تضعیف مقاومت دل بسته اند.

** باید تروریسم تکفیری را ریشه کن کرد
محمد رعد رئیس فراکسیون حزب الله (وفاداری به مقاومت ) در مجلس لبنان هم بر ضرورت ریشه کن کردن تروریسم تکفیری و قطع منابع و ریشه های آن تاکید کرد و هشدارداد: گروه های تروریستی تکفیری علیه کسانی هم که از آنها حمایت می کنند، مرتکب جنایت خواهد شد.
محمد رعد طی گفت: برخی کشورهای منطقه ، مسئله فلسطین ومنافع مردم خود و درگیری اصلی در منطقه با دشمن صهیونیستی را فراموش کرده و هنوز درصدد آسان ساختن راه ورود تروریست ها به سوریه و تامین سلاح و پول آنها هستند.
وی افزود: کشورهای حامی تروریسم تکفیری درصدد هستند تا بحران های جدید با کشورهای همسایه در منطقه و با طرف های منطقه ای وبین المللی ایجاد کنند.
عضو برجسته حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: مقاومت از ابتدا خطر گروه های تروریستی تکفیری را درک کرد و بر این اساس با آنها مبارزه کرده است.
محمد رعد تصریح کرد: در حالی که مقاومت مبارزه جدی و واقعی با تروریست های تکفیری را از همان ابتدا شروع کرده است امروز همه جهان این خطر و تهدید را احساس می کند و برخی از کشورهایی که از تروریست ها حمایت می کرند، رفته رفته درحال تغییر مواضع و رفتار خود هستند.
رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان اظهارداشت: آیا نباید امروز از حزب الله به خاطر مواضع برحق و قربانی دادن در مبارره با تروریسم تکفیری و صهیونیستی قدردانی شود.
وی یادآور شد: سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله سه سال قبل گفت، روزی خواهد رسید که همه جهانیان از حزب الله برای مبارزه اش با تروریسم تکفیری تشکر و قدردانی خواهند کرد و اکنون این روز فرارسیده است.
به گزارش ایرنا، با هدف خاموش کردن صدای مقاومت ضد تروریسم صهیونیستی و تکفیری، شرکت« عرب ست» ، پخش شبکه لبنانی المنار متعلق به حزب الله از طریق ماهواره هایش را بدون اعلام و اخطار قبلی متوقف کرد.
شرکت عرب ست پیشتر نیز تهدید کرده بود که پخش شبکه المیادین را متوقف می کند.
عرب ست وابسته به سازمان عربی فنآوری اطلاعات و ارتباطات است که زیر نظر و پرچم اتحادیه کشورهای عربی فعالیت می کند و مالکیت آن بین همه کشورهای عضو این اتحادیه تقسیم شده است اما بیشترین سهم آن یعنی 36 درصد متعلق به سعودی ها است و مقر اصلی این شرکت هم در ریاض قرار دارد.
ناظران این اقدام عرب ست را سیاست حاکم بر این شرکت برای خاموش کردن صداهایی که در جهت تحقق حق و حقیقت مبارزه می کنند و حذف آزادی بیان از عرصه جهان اسلام و عرب ارزیابی کردند.
شبکه المنار در بیانیه خود تاکید کرده است که این صدای حق با این اقدامات ظالمانه هرگز ساکت نخواهد شد و نصیب ماجراجویان فقط شکست و سقوط خواهد بود.
شرکت عرب ست بعداز انتقال مرکز پخش خود از لبنان به اردن مبادرت به قطع برنامه های المنار کرد.
مرکز پخش شرکت عرب ست در منطقه جوره البلوط در شهرستان متن استان جبل لبنان قرار داشت که اخیرا به اردن منتقل شده است.
این اقدام شرکت عرب ست با موجی از اعتراض و محکومیت مواجه شده است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید