انتقاد ۱۰ گروه دانشجویی به نحوه مدیریت مراسم روز دانشجو با حضور روحانی | اتاق خبر
کد خبر: 300509
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 14:38
با صدور بیانیه‌ای مطرح شد
۱۰ گروه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به شیوه مدیریت مراسم روز دانشجو در این دانشگاه که با حضور رئیس‌جمهور همراه است، بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش اتاق خبر، 10 گروه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به شیوه مدیریت مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف که با حضور رئیس‌جمهور همراه است، بیانیه‌ای صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: پس از مدت‌ها انتظار، دانشگاه شریف در روز دانشجوی امسال میزبان رئیس‌جمهور خواهد بود. اما روند مدیریت این مراسم، شیوه دعوت از مهمانان و تمهیدات در نظر گرفته‌شده یک پرسش اساسی برای دانشجویان دانشگاه شریف ایجاد کرده است: رئیس‌جمهور میهمان شریف است یا شریف مهمان رئیس‌جمهور؟

این بیانیه می‌افزاید: آنچه دانشجویان دانشگاه شریف را رنجانده، شیوه تعیین سهمیه برای مهمانان مراسم روز دانشجو است. درحالی که دانشگاه شریف میزبان این مراسم است، چیزی کمتر از سی درصد ظرفیت سالن به دانشجویان شریفی اختصاص یافته که این یعنی عملاً حدود دو درصد از جمعیت دانشجویی شریف می‌توانند در مراسم حاضر باشند. دانشجویان معتقدند با این سهمیه‌بندی، چه لزومی به برگزاری مراسم در دانشگاه شریف است؟ و چرا باید دانشجویان شریف در دانشگاه خودشان هم اقلیت باشند؟

در بیانیه مذکور تصریح شده است: مشکل بعدی این است که همین سهمیه‌ اندک به‌نحو نامطلوبی میان دانشجویان توزیع شده است. بسیاری از دانشجویان فعال و پرانرژی که پای ثابت برنامه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه هستند؛ از این سهمیه محروم شده‌اند و از طرف دیگر بخش قابل‌توجهی از سهمیه به کسانی تعلق گرفته که معمولاً از فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه دور هستند. این موضوع باعث خواهد شد تا تصویری کاملاً غیرواقعی و گلخانه‌ای از دانشگاه در رسانه‌ها و پیش چشم رئیس‌جمهور منعکس شود، درواقع جای بدنه دانشجویان در مراسم روز دانشجو خالی است.

در پایان این بیانیه آمده است: بااین‌همه ما حضور رئیس‌جمهور در دانشگاه شریف را به‌فال نیک گرفته و امیدواریم این حضور سرآغاز نگاهی واقع‌بینانه و اصولی به دانشگاه از جانب دولت باشد. به‌امید آنکه همه‌ دانشجویان به دیدارهای بعدی با رئیس‌جمهور دعوت شوند!

و من الله التوفیق

بسیج دانشجویی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

هیئت الزهراء (سلام الله علیها)

هیئت متوسلین به چهارده معصوم خوابگاه طرشت3

کانون فرهنگی خوابگاه شهید احمدی روشن

گروه مهدویت میثاق

کنگره‌ شهدا

انجمن علمی دوستداران محیط زیست

انجمن علمی نخبگان

دبیر کانون هنرهای تجسمی

 

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید