تشکیل کارگروه ویژه پیگیری پرونده های جنایی | اتاق خبر
کد خبر: 300510
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 13:08
رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد
رئیس پلیس آگاهی ناجا از تشکیل کارگروه ویژه پیگیری پرونده های جرایم جنایی خبر داد و گفت: بهره گیری از ظرفیت و توانایی کاراگاهان و کارشناسان مجرب و بازنشسته از اهداف تشکیل این کارگروه است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا از تشکیل کارگروه ویژه پیگیری پرونده های جرایم جنایی خبر داد و گفت: بهره گیری از ظرفیت و توانایی کاراگاهان و کارشناسان مجرب و بازنشسته از اهداف تشکیل این کارگروه است.

 سردار محمدرضا مقیمی با اعلام کاهش ۷ درصدی وقوع سرقت در کشور گفت : در حال حاضر ۴۸ درصد وقوع سرقت‌ها در کشور سرقت‌های اصلی از جمله سرقت منزل، خودرو و ... است و ۵۲ سرقت‌ها، سرقت‌های خرد شامل لوازم اتومبیل، کیف قاپی  است .که با توجه به تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت موفق به کاهش ۷ درصدی سرقت، در نیمه نخست امسال شده ایم.

وی افزود: تهران بزرگ با توجه به جغرافیای وسیع و جمعیت قابل توجه آن بیشترین آمار سرقت در کشور را دارد ،در نیمه نخست امسال نیز تهران بزرگ رتبه اول کشف سرقت در کشور را داشت.

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ درصد یا به عبارتی یک سوم سرقت‌های کشور در شهر تهران انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه سرعت در برخورد با جرایم خشن نیز به صورت چشمگیری افزایش یافته است، گفت: میزان کشفیات پلیس آگاهی در زمینه جرایم منجر به قتل افزایش داشته است

سردار مقیمی همچنین درخصوص برخورد با سلاح سرد ادامه داد : بارها جلساتی با کمیسیون های مجلس برگزار کرده ایم اما این امر نتوانسته به قانونی قاطع برای مقابله با سلاح سرد منجر شود. همراه داشتن سلاح سرد به خودی خود خطرآفرین است، سلاح سرد در بسیاری از مواقع برای جوانان ایجاد اعتماد به نفس کاذب می کند که این مورد می تواند باعث بروز جرم شود.

وی با بیان اینکه به دنبال پیشگیری از جرم و کشف و برخورد سریع با آن هستیم، در ادامه از تشکیل کارگروه ویژه پیگیری پرونده های جرایم جنایی خبر داد و افزود: یکی از برنامه های پلیس آگاهی پیگیری ویژه پرونده جرایمی است که در سنوات قبل اتفاق افتاده و بنا به دلایلی اعم از نبود  سرنخ  درست مسکوت مانده است.

سردار مقیمی ادامه داد: با تشکیل این کارگروه ویژه و بهره گیری از توانایی کارشناسان و کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی که بازنشسته شدند در صدد انجام یک فعالیت سازماندهی شده در پیگیری پرونده های جرایم در استان ها هستیم.

وی در خصوص روند اجرای فعالیت این کارگروه ویژه گفت: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته ، مقررشده هر پرونده جهت پیگیری تحویل یک " کارآگاه " شود و کارآگاهان با اختیارات سازمانی و ارتباط با حوزه قضائی استان ها برای پیگیری پرونده های جرایم بویژه جنایی فعالیت کنند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید