بررسی پیامدهای توافق هسته ای ایران وقدرت های بزرگ در کنفرانس سئول | اتاق خبر
کد خبر: 300533
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 14:38
دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به کنفرانس مشترک کره جنوبی و سازمان ملل در سئول خواستار تلاش بیشتر برای حذف سلاح هسته ای از جهان شد و گفت که در دستور کار این کنفرانس بررسی نتایج و پیامدهای توافقنامه ایران با قدرت های جهانی و مسائل مربوط به آن قرار دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل ازخبرگزاری«یونهاپ» کره جنوبی، «بان کی مون»درپیامی ویدئویی به کنفرانس مشترک کره جنوبی و سازمان ملل متحد درمورد خلع سلاح هسته ای وجلوگیری از اشاعه آن درسئول، گفت: اکنون زمان تلاش برای پاکسازی دنیا از این سلاح مخرب است.
وی گفت: دستور کاراین کنفرانس، گفت و گو در مورد برنامه هسته ای کره شمالی و نتایج و پیامدهای توافقنامه ایران با قدرت های جهانی و مسائل مربوط به آنها است که برای امنیت منطقه ای و جهانی بسیار با اهمیت است.
ماه گذشته میلادی، بان کی مون درمصاحبه با خبرگزاری یونهاپ اعلام کرده بود که برای سفر به کره شمالی و دیداربا«کیم جونگ اون» رهبر این کشور برنامه ریزی کرده است. موضوعی که بلافاصله تکذیب شد.
«کیم وون سو» نماینده عالی سازمان ملل در امور خلع سلاح هسته ای در حاشیه این کنفرانس به خبرنگاران گفت: مذاکرات در باره برنامه هسته ای کره شمالی ادامه دارد، اما در خصوص بازدید دبیرکل سازمان ملل از این کشور هنوز تصمیمی گرفته نشده است.
دو کره پس از آتش بس درسال 1953، روابط دیپلماتیک خوبی نداشته و همواره و بر سر مسایل مختلف سیاسی و تاریخی مقابل هم قرار گرفته اند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید