فرماندار فقیده بندرترکمن الگوی مناسب دختر ایرانی است | اتاق خبر
کد خبر: 300746
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 22:03
معاون رئیس جمهور:
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مرحومه مرجان نازقلچی فرماندار فقیده بندرترکمن نماد توانمندی و بهره مندی صحیح زنان در مدیریت کشور و الگویی مناسب برای دختران ایران زمین بوده و هست.

به گزارش خبرنگار ایرنا شهیندخت مولاوردی عصر دوشنبه در مراسم یادبود مرحومه مرجان نازقلچی فرماندار فقیده بندرترکمن در مسجد قبا این شهرستان ساحلی، اظهار کرد: فعالیت ایشان به عنوان سومین فرماندار زن کشور در شرایطی صورت گرفت که دولت تدبیر و امید برای این انتصاب زیر شدیدترین فشارها بود.
وی بیان کرد: مرحومه نازقلچی با عملکرد مناسب و قابل دفاع موجب سربلندی دولت از اتخاذ این تصمیم شد و بدون تردید اگر وی در فاجعه منا جان خود را از دست نمی داد می توانست به رده های بالاتر مدیریت کشور نیز دست پیدا کند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده انتخاب فرماندار فقیده بندرترکمن را در سه بخش جنسیت، قومیت و مذهب تحلیل کرد و گفت: اگر با گزاره های اصلی رویکرد اعتدال آشنا باشیم، این انتخاب قابل پذیرش است.
مولاوردی افزود: استفاده از همه ظرفیت های کشور برای مقابله با چالش ها از مهمترین دلایل دولت برای سپردن این مسوولیت به خانم نازقلچی بود.
وی ادامه داد: فقط در صورت اتخاذ یک سیاست اصولی و ایجاد هویت جمعی است که می توان الگوی مناسبی را برای اتحاد همه قومیت های کشور ارائه کرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بی شک انتخاب سومین فرماندار زن کشور پس از انقلاب در یکی از استان های مرزی کشور حاکی از عزم جدی دولت در تزریق اعتماد به نفس در میان زنان بود.
مولاوردی اظهار کرد: انتصاب خانم نازقلچی به عنوان فرماندار بندرترکمن با وجود مخالفت هایی که صورت گرفت به سبب عملکرد قابل قبول و سنجیده آن مرحومه پاسخ منطقی و مناسبی به مخالفت ها و انتقادات بود.
وی افزود: فعالیت خانم نازقلچی در سمت فرمانداری بندرترکمن فصل جدیدی در فعالیت اجتماعی زنان نجیب ترکمن و دیگر اقلیت های ایران زمین بود که با توجه به گسترده بودن توانمندی های زنان ایرانی دستیابی آنان به سطوح بالای مدیریتی دور از انتظار نیست.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: این انتخاب نشان داد جنسیت ملاک مناسب و درستی برای کسب کرسی های مدیریت نیست و توانمندی در بخش های گوناگون باید معیار اصلی سپردن مسوولیت ها به افراد باشد.
استاندار گلستان هم با اشاره به توانمندی های مرحومه نازقلچی گفت: نازقلچی به دلیل خدوم بودن به عنوان فرماندار ترکمن انتخاب شد و ایشان می تواند به عنوان مدلی برای زنان ترکمن باشد.
حسن صادقلو انتخاب و مشایعت فرماندار بندرترکمن را خدایی دانست و تصریح کرد: آن مرحومه شخصیتی آرام، منطقی، خدایی و پایبند به اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت و باجود تمام مشکلات و سختی ها به عنوان فرماندار انتخاب شدند.
وی با اشاره به مهربانی، عاطفه و گذشت فرماندار ترکمن یادآور شد: اگر چه امروز شخصیت بزرگی را از دست داده ایم اما بر این باوریم که چهره های بزرگ و خدومی هستند که راه ایشان را ادامه خواهند داد.
49 حاجی گلستانی از جمله مرجان نازقلچی در حادثه منا حج امسال جان خود را از دست دادند که بجز یک نفر بقیه از جمله فرماندار فقیده ترکمن اهل سنت بودند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید