ایفای نقش مقام های نظامی در اجرای اصلاحات ارتش | اتاق خبر
کد خبر: 300821
تاریخ انتشار: 17 آذر 1394 - 10:36
ارگان حزب کمونیست چین:
روزنامه «ارتش آزادیبخش خلق» ارگان حزب کمونیست چین در گزارشی با اشاره به روند اصلاحات نظامی ارتش، به نظامیان و مقام های برجسته نظامی توصیه کرد در هدایت و روند عملیاتی شدن اصلاحات مورد نظر «شی جین پینگ» رئیس جمهوری نقش محوری داشته باشند.

به گزارش اتاق خبر،رئیس جمهوری چین اوایل آذر ماه جاری در همایش چهار روزه اصلاحات نیروهای مسلح در پکن در سخنانی اعلام کرده بود که اصلاحات ساختار نظامی کشور ضرورتی است که می بایست تا سال 2020 میلادی تسریع گردد و ساختارها باید به گونه ای اصلاح شود که از راهبرد فعلی و سیاست های موجود حراست کند.
رئیس جمهوری چین ماه گذشته میلادی با هدف نوگرایی و تحول ساختار فرماندهی بزرگترین ارتش جهان، طرح کلی اصلاح ساختار ارتش این کشور را رونمایی کرد که به آمادگی هر چه بیشتر ارتش این کشور برای پیروزی در جنگ های امروزی منجر شود.
تصمیم «شی» برای ایجاد اصلاحات در برهه ای صورت می گیرد که آب های جنوبی و شرقی چین محل اختلافات ارضی این کشور با سایر کشورهای منطقه است.
نیروی دریایی ارتش چین اکنون با سرمایه گذاری در بخش توسعه زیردریایی ها و ناوهای هواپیمابر، در راستای مدرنیزه کردن تجهیزات خود گام برمی دارد و نیروی هوایی ارتش نیز مشغول ساخت و توسعه پهپادهای رادارگریز است.
روند اصلاحات ساختار ارتش چین که از ماه سپتامبر گذشته میلادی «شهریور» و به دستور رئیس جمهوری این کشور برای تعدیل نیروهای خدماتی ارتش تا 300 هزار نفر آغاز شده بود، همواره مورد بحث و مناقشه گروه های سیاسی بوده است.
روزنامه «ارتش آزادیبخش خلق» در بخش دیگری از گزارش خود اعلام کرد که موفقیت یا شکست اصلاحات ارتش به این بستگی دارد که افسران ارشد و بلند مرتبه کشور با مشارکت فعال در رهبری این اصلاحات، الگوی مناسبی برای سطوح پایین ارتش باشند.
در بخشی از این گزارش آمده است: عمل به فرامین «شی جین پینگ» و پیگیری اهداف اصلاحی او در این چارچوب، کلید پیروزی و به نتیجه رسیدن نبرد اصلاحی در ارتش آزادیبخش است.
روزنامه «مردم» وابسته به حزب کونیست چین نیز با پرداختن به این موضوع نوشت: بر اساس طرح تصویب شده توسط نهادهای مسئول این کشور، همه مقام های نظامی کشور چین در همه سطوح باید ضمن مطالعه دقیق نقطه نظرات رئیس جمهوری در حوزه دفاعی - نظامی، این مهم را به عنوان یک دستور سیاسی در برنامه روزانه خود بگنجانند.
نویسنده این گزارش آورده است : «شما افسران نظامی» باید افکار عمومی را به ویژه در فضای اینترنت سازماندهی و مدیریت کنید و برای ایجاد شرایط مناسب جهت ایجاد اصلاحات در فرآیند ترفیع درجه نظامیان تلاش کنید.
«مردم» همچنین نوشت: مقام های ارتش آزایبخش چین طبق این طرح باید ضمن پیشگیری از هرگونه عملکرد منفعلانه در مواجهه با شایعات، از طرح مواضع خارج از چارچوب و غیرمسئولانه پرهیز کنند.
این گزارش با تاکید بر اینکه حزب کمونیست باید رهبری مطلق ارتش را به عهده داشته باشد، به افسران نظامی یادآور شد که با عقاید «لیبرالیسم» که منسوب به مخالفان حزب حاکمه چین است، مخالفت کنند.
روند اصلاح ساختاری ارتش این کشور موارد متعددی از جمله برپایی ساختار فرماندهی عملیاتی مشترک تا سال 2020، سازماندهی مجدد مناطق تحت پوشش ارتش و نیز کاهش تعداد گروه های نظامی را در بر می گیرد.
همچنین چین پیش از این در تعریف بودجه سال 2015 خود، 10.1 درصد بودجه نظامی را نسبت به سال قبل افزایش داده و به 144.2 میلیارد دلار رسانده بود.
بر اساس گزارش ها، چین پس از آمریکا دومین بودجه نظامی جهان را دارا است.
ارتش این کشور با دو میلیون و 333 هزار کادر حرفه ای بزرگترین ارتش جهان را از نظر پرسنل است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید