دانشگاه هنر شیراز توسعه می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 300930
تاریخ انتشار: 17 آذر 1394 - 18:48
رئیس دانشگاه هنر شیراز گفت: با تلاش‌های در دست انجام، امیدوار به توسعه این دانشگاه هستیم.

به گزارش اتاق خبر،به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا عسکری چاوردی عصر امروز در مراسم انعقاد قرارداد با یکی از خیران برای واگذاری ساختمانی به این دانشگاه اظهار داشت: با سفر رهبری معظم به فارس در سال 87 و فرصت و ظرفیتی که برای راه‌اندازی دانشگاه هنر ایجاد شد و در حقیقت می‌توان آن را هدیه معظم‌له به هنرمندان دانست برای ایجاد سریع‌تر این دانشگاه که نیاز این استان بود دستگاه‌های ذی‌ربط وارد عمل شدند.

وی افزود: هیئت دولت وقت نیز با برنامه‌ریزی برای اجرایی شدن این طرح تلاش و در سال 90 این دانشگاه با پذیرش دانشجو کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر با 350 دانشجو در پنج رشته فعالیت می‌کند.

عسکری ادامه داد: در این چند سال زیرساخت‌هایی در مورد این دانشگاه در بحث بودجه‌های موردنیاز فراهم‌ شده که امیدواریم در سال‌های آینده اجرایی شود و به‌خاطراینکه دانشگاه هنر نوپا است نیاز به زمین و ساختمان دارد که این برنامه‌ها با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در حال تحقق بوده که البته زمان‌بر است.

وی در مورد ظرفیت‌های فارس در بخش هنر که ایجاد این دانشگاه را ضروری کرده است گفت: شیراز با توجه به این‌که خاستگاه بسیاری از رشته‌های هنری است و مردم دنیا این شهر را با بسیاری از هنرهای آن می‌شناسند خلأ جدی وجود داشت چراکه از 30 رشته هنری تنها پنج رشته به‌صورت مستقیم فعالیت آموزشی دارد.

عسکری ادامه داد: این در حالی است که در برخی از رشته‌های هنری مانند مرمت آثار و فرش، شیراز سابقه طولانی داشته و توان‌های بالقوه‌ای در این استان در بحث‌های هنری وجود دارد که باید در قالب دانشگاه هنر به آن‌ها پرداخته شود.

این مسئول گفت: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی برای رسیدن به اهداف این دانشگاه برنامه‌ریزی برای جذب خیران انجام شده است و تاکنون از کمک‌های برخی از این نیک‌اندیشان در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شده‌ایم.

وی ادامه داد: امروز نیز در قالب یک تفاهم‌نامه از همکاری خانواده خیر شیرازی که ساختمانی را برای استقرار این دانشگاه در اختیار ما قرار داده‌اند بهره‌مند می‌شویم که باید قدردان آن‌ها باشیم.

عسکری تأکید کرد: با اقدامات خیران و همچنین تلاش‌های دولت در زمینه تأمین زیرساخت‌های لازم امیدوارانه به توسعه این دانشگاه فکر می‌کنیم.

خیر شیرازی به یاری دانشگاه هنر آمد

یک خیر شیرازی با در اختیار قرار دادن ساختمانی به دانشگاه هنر شیراز بخشی از مشکلات این دانشگاه را کاهش داد.

غلامرضا فروزانی حقیقی خیر شیرازی که ساختمانی به متراژ 3 هزار و 500 مترمربع در چهار طبقه و هر طبقه 750 مترمربع را در بلوار پاسارگاد این شهر برای ایجاد یک فضای آموزشی احداث کرده بود یک طبقه از آن را برای بهره‌برداری دانشجویان دانشگاه هنر شیراز در اختیار این دانشگاه قرار داد.

هدف وی از احداث چنین فضایی در ابتدا مکانی برای آموزش حرفه‌های مختلف برای زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست بود و بنا به پیشنهاد مسئول پیشین دفتر مشارکت‌های مردمی دانشگاه شیراز یک طبقه از این ساختمان طی تفاهم‌نامه‌ای چهارساله به‌صورت رایگان در اختیار دانشگاه هنر شیراز قرار گرفت.

رئیس دانشگاه هنر شیراز در جلسه امضای این تفاهم‌نامه ضمن تقدیر از این حرکت خیرخواهانه از دیگر خیران خواست که برای همیاری در برنامه‌های این دانشگاه یاری‌گر عرصه آموزش شوند.

علیرضا عسکری بابیان این‌که تاکنون از کمک‌های برخی خیران بهره‌مند شده‌ایم گفت: اقدام خانواده حاج غلامرضا فروزانی برای اختصاص دادن این ساختمان کاری ارزنده در راستای تأمین زیرساخت‌های این دانشگاه است و ما نیز تلاش می‌کنیم که به وظایف خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: در راستای این برنامه زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست که مدنظر این خیر بوده‌اند در کلاس‌های آزاد آموزشی آموزش‌های لازم برای ورود به بازار کار را فرامی‌گیرند.

فرزند این خیر که به نیابت از پدر خود در این جلسه شرکت کرده بود در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که چگونه باوجود راه‌های بسیاری که برای انجام کار خیر وجود دارد به این سمت کشانده شدید گفت: به نظر من در عرصه علم‌آموزی و در کارهای خیری کمتر به این مسئله توجه شده است.

وحید فروزانی حقیقی افزود: در اکثر برنامه‌هایی که نیاز به حضور خیران وجود دارد شاهد تلاش آن‌ها هستیم و به اعتقاد ما توجه به مسائل آموزشی نیز باید موردتوجه جدی قرار گیرد و ما این اقدام را که به‌مناسبت روز و هفته دانشجو انجام دادیم به‌عنوان هدیه‌ای به دانشجویان تلقی می‌کنیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید