خط‌ و نشان پورمحمدی برای بانک‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 300937
تاریخ انتشار: 17 آذر 1394 - 21:09
وزیر دادگستری، برای برخی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری خط و نشان کشید و خطاب به آنها گفت: اگر از تذکرات این وزارتخانه درباره پولشویی سرپیچی کنید، اسامی‌تان را اعلام می‌کنیم.

مصطفی پورمحمدی در همایش «مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری» در تهران اظهار داشت: چند صد میلیون حساب در بانک‌ها وجود دارد که بخش قابل توجهی از آنها، مشکلات مشخصات هویتی دارند که در حال اصلاح آن هستیم.

گزیده سخنان پور محمدی را در ادامه می خوانید:

- ظرف سه ماه گذشته شعب مرکزی بانک‌ها حداقل ۲ بار بازرسی شده‌اند و به تمامی بانک‌ها اعم از دولتی و خصوصی حداقل دو بار نمره داده ایم.

- بانک‌های دولتی به وزارت دادگستری دعوت شده و ضمن ارائه گزارش عملکرد، آنها را رتبه‌بندی خواهیم کرد، ضمن اینکه به بانک‌های خصوصی نیز در حوزه مبارزه با پولشویی و کنترل عملیات ناسالم تذکراتی داده شده است.

- دولت عزم جدی و قاطع برای مبارزه با پولشویی دارد و بانک‌ها موظف هستند گزارش مبارزه با پولشویی را به شورای عالی پولشویی ارائه دهند.

- یک بانک و دو موسسه مالی و اعتباری از این موضوع سرپیچی کرده و در ازای آن، به این طرف و آن طرف هم متوسل شده‌اند. البته به نمایندگان مجلس نیز گفته ایم که تسلیم متخلفان نشوند، چراکه دولت این موضوع را با جدیت پیگیری کرده و اگر برخی بخواهند نظام پولی را متزلزل کنند، این برای‌شان یک هشدار است.

- تصمیم گرفته ایم که اسامی متخلفان را اعلام کنیم و در این زمینه جدی هستیم و دولت مصمم است تا با متخلفان در این حوزه به شدت برخورد کند.

 - در دو سال گذشته شورای عالی پولشویی به صورت منظم جلساتی را برگزار کرده و گزارش‌ها در رابطه با این موضوع را تدوین و به دولت ارائه کرده ایم، ضمن اینکه نهادهای بین المللی موضوع پولشویی را از چالش‌های ایران کمرنگ کرده‌اند.

- امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، گزارش خوب و قوی ای در حوزه پولشویی به مردم ارائه دهیم، ضمن اینکه دستور داده‌ایم تا جلسات شورای پولشویی به صورت منظم برگزار شود و دولت نیز از این حوزه حمایت می‌کند.

منبع: فرارو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید