ترک‌تحصیلی‌های استان بوشهر جذب کلاس‌های درس می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 301022
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 10:23
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ترک‌تحصیلی‌های استان بوشهر جذب کلاس‌های درس می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ترک‌تحصیلی‌های استان بوشهر جذب کلاس‌های درس می‌شوند.

ناصر کرمی بعد از ظهر سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش این استان در راستای تقویت بنیه علمی دانش آموزان برای کنکور اظهار داشت: کارگروه آسیب‌شناسی علمی در این راستا تشکیل شده و کلاس‌های آموزش کنکور نیز از اواسط آبان آغاز شده است.

وی افزود: این کلاس‌ها برای دانش‌آموزان نخبه پشت کنکور و سال آخر با معدل بالای ۱۷ است که در سراسر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۷۵۰ دانش آموز با معدل بالای ۱۷ شناسایی شده‌اند، بیان کرد: ۴۵۰ نفر نیز دانش آموزان با معدل ۱۵ تا ۱۷ و همچنین ۳۵۰ نفر از داوطلبان سال گذشته کنکور در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

کرمی با بیان اینکه علاوه بر آموزش، برای ارائه خدمات مشاوره‌ای به افراد نیز برنامه‌ریزی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های جم، کنگان، دیر و عسلویه به‌دلیل برگزاری کلاس‌های کنکور از سال گذشته تنها برنامه‌های مشاوره برای دانش آموزان نخبه این شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال رشته سخنوری به رشته‌های پرسش مهر اضافه شده است، اظهار کرد: پیش بینی می شود امسال ۱۴۸ نفر در ۱۲ رشته برای رفتن به مرحله کشوری انتخاب شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار تا ۱۵ دی ماه است، گفت: از بین دانشجو معلمان و دوره متوسط دوم افراد برای مرحله کشوری انتخاب می شوند.

وی در خصوص انسداد مبادی بی‌سوادی در استان گفت: در سال تحصیلی ۹۲-۹۳ بالغ بر ۹۶ دانش آموز ترک تحصیل کردند که با همکاری معاونت آموزش ابتدایی ۹۲ نفر از این افراد مجدد جذب شده و به تحصیل اشتغال پیدا کردند.

کرمی با اظهار نگرانی از آمار افراد ترک تحصیل سال ۹۳-۹۴ بیان کرد: در سال تحصیلی ۹۳- ۹۴  بالغ بر ۲۰۷ دانش آموز در این استان ترک تحصیل کردند که تا کنون تنها ۵۲ نفر از آنها به کلاس‌های درس برگشته‌اند.

مدیرکل آموزش پرورش استان بوشهر گفت: اعتیاد، طلاق، بد سرپرستی، بی سرپرستی عمده مشکلات افراد ترک تحصیل بوده است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید