اجرای کامل اصل 44 قانون اساسی به منظور رونق کسب و کار | اتاق خبر
کد خبر: 301164
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 14:25
محمدصادق حمیدیان جهرمی
محمدصادق حمیدیان جهرمی در گفت و گو با اتاق خبر : اولویت قرار دادن تولید و صادرات، کوتاه شدن دست دولت از بسیاری از فعالیت های اقتصادی، کاهش هزینه های مبادله، حذف بنگاه داری بانک ها و اجرای کامل اصل 44 قانون اساسی از جمله این مولفه ها هستند.

عضو هیأت رئیسه اتاق شیراز با تاکید بر اینکه به منظور رونق کسب و کار باید به مولفه های اصلی آن توجه خاصی شود، گفت: اولویت قرار دادن تولید و صادرات، کوتاه شدن دست دولت از بسیاری از فعالیت های اقتصادی، کاهش هزینه های مبادله، حذف بنگاه داری بانک ها و اجرای کامل اصل 44 قانون اساسی از جمله این مولفه ها هستند.

محمدصادق حمیدیان جهرمی در گفت و گو با اتاق خبر با بیان اینکه  یکی از موانع رونق کسب و کار دولتی بودن اقتصاد کشور است، افزود: لازم است در این راستا به اصل 44 قانون اساسی توجه شود که البته منظور فروش اموال مازاد دولتی نیست بلکه انتقال مدیریت به بخش خصوصی مد نظر است که در برنامه ششم توسعه باید به اجرای آن پایبند باشیم

وی با اشاره به اینکه تمام اقدامات انجام شده به منظور خروج از رکود درمان موقتی است، اذعان داشت: سابقه رکود به طور تقریبی به 80 سال پیش باز می گردد و خواه ناخواه در کشور اتفاق می افتاد. در این خصوص به طور جدی باید نگرش خود را به مبناهای اصلی در اقتصاد تغییر دهیم. 

عضو کمیسیون رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران ادامه داد: یکی از مواردی که برای خروج از رکود باید مدنظر قرار گیرد؛ بحث برنامه ریزی در ایران است؛ چه برنامه های توسعه قبل از انقلاب و چه بعد از آن نتوانستند به طور جدی وظایف خود را اجرایی کنند که نتیجه آن حاکم شدن رکود بر اقتصاد کشور است.

حمیدیان جهرمی یکی از اقدامات اصلی برای خروج از رکود را توجه به بخش های مختلف تولید و صادرات دانست و اظهار کرد: صادرات باید سرفصل تمام فعالیت های اقتصادی کشور باشد که در این خصوص تمام قوانین کلان باید مورد تجدید نظر قرار گیرند.

وی در خصوص اظهارات دولتمردان فعلی در رابطه با تقویت بخش خصوصی گفت: نه تنها در این دولت بلکه در تمام دولت های قبلی از این قضیه استفاده ابزاری شده است؛ منتهی این دولت عزم جدی برای انجام این کار دارد که البته کار چندان راحتی نیست.

 

عضو هیأت رئیسه اتاق شیراز گفت: برای تقویت بخش خصوصی لازم است که یک عزم همگانی شکل گیرد چونکه این امر همیشه مورد سنگ اندازی و کارشکنی عده ای رانت خوار که منافع شخصی خود را بر منافع همگانی اولویت می دهند، قرار می گیرد.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید