طرح نظرسنجی نمود بارز توانائی سازمان‌ها در تحقق دموکراسی | اتاق خبر
کد خبر: 301213
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 20:34
شهردار رباط کریم از برگزاری طرح نظرسنجی عمومی برای مشارکت شهروندان رباط کریم در تدوین بودجه سال 95 به عنوان نمود بارز توانایی سازمان‌های محلی در تحقق دموکراسی یادکرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود مختاری عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان رباط کریم با اشاره به استقبال مثبت وسیع مردم شهر رباط کریم از اجرای طرح نظرسنجی عمومی اظهار کرد: این طرح می‌تواند به عنوان الگویی برای تحقق مشارکت عمومی در سطح شهر و نمونه بارز دموکراسی محلی باشد.

وی بیان کرد: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید در راستای اجرای سیاست‌های تراکم‌زدایی پیشرفته به سمت تمرکززدایی و جلب مشارکت سازمان‌های محلی در راستای تصمیم‌گیری نخبگان و مسئولان محلی، نمی‌توان نقش روزافزون مردم را در تصمیم‌گیری شهری انکار کرد.

شهردار رباط کریم تصریح کرد: دعوت از شهروندان برای تفکر در مورد شهرشان و بیان کاستی‌های که به طور مستقیم با آن روبرو هستند و به طور روزمره لمس می‌کنند می‌تواند در تقویت بنیه آگاهی عمومی، روحیه مشارکت و افزایش توانمندی در تصمیم‌گیری بینجامد که نشانه مبارکی است.

مختاری با بیان اینکه اولویت برنامه‌ریزان شهری باید نیاز مردم باشد و برای درک این نیازها باید نظر آنها را جویا شد خاطرنشان کرد: نقش تصمیم سازی مردم از جایگاه مهمی برخوردار است.

وی ادامه داد: این امر علاوه بر اجرای پروژه‌های کارا و اثربخش، باعث تخصیص بهتر منابع در جهت بهره‌وری سازمان و نهایتاً حفظ منابع شهری خواهد شد که می‌تواند در ارتقای سطح رضایتمندی شهروندان نقشی به‌سزایی داشته باشد.

شهردار رباط کریم در پایان متذکر شد: امید است بتوانیم با تحلیل صحیح و درست اطلاعات آماری که در این طرح وجود دارد در تدوین راهبردهای توسعه شهر و توزیع امکانات به طور متوازن توفیق یابیم که در این راستا از خبره‌ترین متخصصان و کارشناسان دانشگاهی نخبه استفاده شده است که مطمئناً سودمند خواهد بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید