هشدار پوتین به اوکراین درباره بازپرداخت بدهی ۳ میلیارد دلاری | اتاق خبر
کد خبر: 301227
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 20:48
دولت روسیه همزمان با فرارسیدن ضرب‌الاجل بازپرداخت بدهی میلیاردی اوکراین، اجازه تعقیب قانونی کی‌یِف را از سوی کرملین صادر کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، رییس‌جمهور روسیه هشدار داده است باتوجه به زمان سپری‌شدۀ فعلی،‌ درصورتی که اوکراین همچنان از بازپرداخت بدهی 3 میلیارد دلاری خود به فدراسیون روسیه خودداری کند، روسیه حق دارد علیه دولت «پترو پروشنکو» اقامه دعوی کند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین به مقامات ذیربط در هیأت دولت روسیه دستور داده است چنانچه بعد از گذشت 4 سال، اوکراین اقدامی برای بازپرداخت بدهی میلیاردی خود انجام ندهد دولت این کشور را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

روسیه همچنین پیشنهاد داده که حاضر است زمان‌بندی و تقسیط بدهی 3 میلیارد دلاری اوکراین را بر پایه فرایند ضمانت‌های مالی اروپا، آمریکا یا هریک از نهادهای مالی بین‌المللی تنظیم کند.

با احتساب مبلغ بدهی دولت پروشنکو به فدراسیون روسیه، میزان دیون بین‌المللی اوکراین به حدود 70 میلیارد دلار می‌رسد. در ماه نوامبر سال جاری، رییس‌جمهور روسیه اعلام کرد مشروط به تضمین اوکراین برای بازپرداخت 1 میلیارد دلار از بدهی مذکور تا سال 2018، این کشور حاضر است ضرب‌الاجل فعلی را که تا پایان امسال مقرر شده، تمدید کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید